امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14145
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۳
تعداد بازدید: 169
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در کمتر از 15 ماه کتاب «نور‌الدین پسر ایران» خاطرات سیدنورالدین عافی به چاپ شصتم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در کمتر از 15 ماه کتاب «نور‌الدین پسر ایران» خاطرات سیدنورالدین عافی به چاپ شصتم رسید. 

سید نورالدین عافی درباره انگیزه خود در خصوص بازگویی خاطرات جنگ در این کتاب گفت: واقعا نمی‌دانستم این کتاب تا چه حد می‌تواند تاثیر گذار باشد. سال 1373 یک شب خواب دیدم مقام معظم رهبری ورقه‌هایی در دست دارد که می‌خواند و گریه می‌کند. کسی گفت این‌ها خاطرات یک جانباز 70 درصد است.

وی ادامه داد: این خواب فکرم را مشغول کرده بود. لذا تمایل پیدا کردم تا خاطرات را در یک کتاب بیان کنم. خاطره‌ها مربوط به هشت سال زندگی در جنگ است. 

عافی با اشاره به اینکه معصومه سپهری زحمات زیادی را برای تدوین کتاب کشیده است، گفت: تدوین این کتاب حدود 15 سال طول کشید. من با همسر خانم سپهری در جبهه هم رزم بودیم و رفت و آمد زیادی داشتیم. اگر زحمات خانم سپهری نبود امروز کتاب نورالدین پسر ایران شکل نمی گرفت.

این راوی در ادامه به دیدار خود با مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتم ایشان دست‌هایش را بلند کرد و خطاب به من فرمود: «سلام پسر ایران؛ با این کتاب من را شاد کردی». مقام معظم رهبری در خصوص این کتاب به من فرمودند: گاهی با این کتاب خندیدم و گاهی نیز گریستم.

عافی در پاسخ به این سوال که آیا هیچ وقت فکر می‌کردید کتاب شما در کمتر از 15 ماه به چاپ شصتم برسد تصریح کرد: من از این همه استقبال خوشحالم اما انتشارات سوره مهر باید تبلیغات و تلاش بیشتری کند. هنوز هم این کتاب در استان‌های زیادی متقاضی دارد. امیدوارم آقای حمزه‌زاده مدیر انتشارات سوره مهر برای پخش بهتر این کتاب در استان ها هم اقدام کند.

عافی کتاب «نورالدین پسر ایران» را برای فیلمنامه شدن مناسب دانست و افزود: عملیات «بدر» و یا عملیات «یا مهدی» در این کتاب آنقدر کامل و پخته بیان شده است که به راحتی قابلیت فیلمنامه شدن را دارند. اگر این کتاب تبدیل به یک فیلم سینمایی شود بسیار بر روی زندگی تاثیرگذار است.

وی در پایان به خوشحالی فرزند شهیدی از انتشار این کتاب اشاره کرد و افزود: این فرزند شهید به من گفته بود که همیشه از پدر خود دلگیر بود که چرا به جنگ رفته است و اینکه دوست نداشته تا پدرش شهید شود اما خواندن این کتاب آنچنان تاثیری روی او گذاشته است که اکنون به پدر خود افتخار می‌کند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها