امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141452
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۴
تعداد بازدید: 75
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، رضا رحمانی پیش از ظهر امروز در مجمع عالی قشر بسیج کارگری آذربایجان‌شرقی با عنوان «

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، رضا رحمانی پیش از ظهر امروز در مجمع عالی قشر بسیج کارگری آذربایجان‌شرقی با عنوان « مدیران صنعت، اقتصاد مقاومتی، تهدیدها و فرصت‌ها» ‌با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: محورهای این سیاست کلی مورد توجه خاص نمایندگان مجلس نیز قرار دارد و در قوانین تصویبی مختلف مجلس این سیاست‌ها لحاظ شده است.

تعدد قوانین یکی از مشکلات قوانین است

وی با اشاره به جایگاه مجمع عالی قشر بسیج کارگری آذربایجان‌شرقی گفت: بنده این مجمع را اتاق فکر تولید و صنعت می‌دانم و بر کمک و همفکری بسیجیان این بخش حساب ویژه باز کرده‌ایم.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات تعدد قوانین است و با قوانین ساده می‌توان به راهکارهای تولید و رفع مشکلات دست یافت.

حمایت از تولید ملی راهبرد اصلی است / فضای کسب و کار باید فراهم شود

رحمانی یادآور شد: حمایت از تولید ملی راهبرد اصلی است و در تحقق اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید ملی در راس قرار دارد و فضای کسب و کار باید فراهم شود.

در زمینه تولید شعار کافی نیست، باید تولید محور باشد

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس اظهار کرد: تولید باید محور باشد و سیاست‌های دولت نیز باید در این زمینه قرار گیرد و شعار کافی نیست.

رحمانی گفت: باید مشکلات اقتصادی و تهدیدات اقتصادی دشمن را باور کنیم و تا زمانی که مشکلات را قبول نکنیم نخواهیم توانست راه‌حل مناسبی پیدا کنیم.

وی با اشاره به مشکل نقدینگی در تولید و صنعت کشور گفت: به طور میانگین 50 درصد ظرفیت واحدهای تولیدی کشور تعطیل است که در این میان وضعیت آذربایجان‌شرقی بالاتر از میانگین کشوری است.

انتقاد از دولت دلیل مخالفت با آن نیست

رحمانی با بیان اینکه انتقاد از دولت به دلیل مخالفت با آن نیست، گفت: نمایندگان مجلس در دولت قبلی نیز انتقادات خود را بیان می‌کردند و در دولت فعلی نیز در حضور دکتر روحانی انتقادات خود را بیان می‌کنیم.

وی اظهار کرد: منابع حاصله از هدفمندی یارانه‌ها در کنار منابع بانکی و صندوق توسعه ملی از منابع مالی کشور است که باید 30 درصد منابع هدفمندی یارانه‌ها  بنا بر قانون به صنعت اختصاص یابد که این درصد بسیار کاهش یافته است.

وی لازمه جهاد در جبهه اقتصادی را تامین منابع مالی دانست و گفت: بدون تامین مالی واحدهای تولیدی نخواهیم توانست در جبهه اقتصادی موفق عمل کنیم و این در حالی است که دشمن به طور گسترده و برنامه‌ریزی شده در ضربه زدن به اقتصاد ایران اقدام می‌کند.

رحمانی با بیان اینکه، توجه به بخش صنعت می‌تواند فضای مطلوبی را حوزه اشتغال به وجود بیاورد، تصریح کرد: اگر توجه به صنعت کشور راهبردی باشد قطعا این بخش می‌تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را رفع کند؛ برخی از مراکز صنعتی به دلیل عدم حمایت کافی کارایی لازم خود را از دست داده است که مسئولان می‌تواند با دقت و برنامه‌ریزی این مراکز صنعتی را به مراکز کارآفرینی جوانان و البته رونق اقتصادی کشور تبدیل کند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس بار دیگر تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی مستلزم داشتن روحیه بسیجی است و یکی از مولفه‌های مهم آن، مردمی بودن روحیات بسیجی است و اقتصاد مقاومتی به عنوان یک نسخه تمام مشکلات را حل و در مقابل همه هجمه‌های دشمن، ما را حفظ و بیمه می‌کند.

انتهای پیام/60002/ش‌40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها