امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141466
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۰۶
تعداد بازدید: 164
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بعد از آنکه مقام معظم رهبری در پی حوادث اخیر در پیامی به جوانان اروپا و آمریکای ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بعد از آنکه مقام معظم رهبری در پی حوادث اخیر در پیامی به جوانان اروپا و آمریکای شمالی فرمودند، & laquo;در واکنش به سیل پیش‌داوری‌ها و تبلیغات منفی، سعی کنید شناختی مستقیم و بی‌واسطه از دین اسلام به دست آورید»، نشریه «فارین پالیسی» با اشاره به این پیام‌، آن را «نامه سرگشاده و غیرمنتظره از رهبر ایران» خواند و به انتشار بخش‌هایی از آن پرداخت.

این نشریه با «ملایم‌» خواندن لحن این پیام نوشت: در نامه‌ای غیرمعمول که به صورت آنلاین منتشر و بر روی توئیتر به اشتراک گذاشته شد، آقای خامنه‌ای از جوانان اروپا و آمریکایی شمالی خواستند پیش از محکوم کردن اسلام، تلاش کنند آن را بشناسند.

فارین پالیسی با نقل آن بخشی از پیام که در آن گفته شده «حوادث اخیر در فرانسه و وقایع مشابه در برخی دیگر از کشورهای غربی مرا متقاعد کرد که درباره‌ آنها مستقیماً با شما سخن بگویم» نوشت، اشاره رهبر جمهوری اسلامی به حمله به نشریه «شارلی ابدو» و فروشگاه یهودیان «کوشر» در پاریس است که باعث تحریک احساسات ضد اسلامی در میان غربی‌ها شد.

این نشریه آمریکایی نوشت:‌‌ آقای خامنه‌ای بارها اعلام کرده‌اند دشمنی ایران با دولت آمریکاست نه مردم آمریکا. در همین راستا بود که ایشان در این نامه اظهار داشتند، در این نوشته سیاستمداران و دولتمردان غربی مخطاب نیستند چون آنان «آگاهانه راه سیاست را از مسیر صداقت و درستی جدا کرده‌اند»، بلکه خطاب ایشان به جوانانی است که هوشیار هستند.

رهبر ایران از جوانان خواسته‌اند این سئوال را از خود بپرسند که « چرا ساختار قدرت در جهان امروز مایل است تفکر اسلامی در حاشیه و انفعال قرار گیرد؟ مگر چه معانی و ارزش‌هایی در اسلام، مزاحم برنامه‌ قدرت‌های بزرگ است و چه منافعی در سایه‌ تصویرسازی غلط از اسلام، تأمین می‌گردد»؟

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها