امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141467
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۰۶
تعداد بازدید: 86
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جنبش «انصار الله» یمن همچنان کنترل «صنعا» پایتخت یمن را در دست ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جنبش «انصار الله» یمن همچنان کنترل «صنعا» پایتخت یمن را در دست دارد، این درحالی است که منابع خبری از دستیابی به توافق بین این گروه و رئیس جمهوری این کشور خبر می‌دهند.

خبرگزاری فرانسه با اعلام این خبر تاکید کرد که اوضاع در صنعا رو به عادی شدن است و اغلب مغازه‌ها امروز (پنج‌شنبه) در صنعا باز بودند، اگرچه صدها نفر مقابل دانشگاه صنعا در اعتراض به اوضاع متشنج حاکم بر این کشور تظاهرات کردند.

این درحالی است که انصارالله همچنان کنترل اوضاع در پایتخت را پس از درگیری‌ گارد ریاست جمهوری با کمیته‌های مردمی و محاصره کاخ ریاست جمهوری که 35 کشته و 94 زخمی برجا گذاشت، در دست دارند.

انصارالله به موجب توافقنامه‌ای که 9 بند را در برمی‌گیرد، متعهد شده است که از کاخ ریاست جمهوری و اطراف آن و تمام نقاط دولتی نزدیک این کاخ که در غرب صنعا قرار دارد، عقب‌نشینی کنند.

آنها همچنین متعهد شدند، از منطقه‌ای که مقر نخست وزیر یمن در آن قرار دارد و در مرکز صنعا واقع شده نیز عقب نشینی و مدیر دفتر نخست وزیر یمن را نیز آزاد کنند.

پس از این اقدام جماعت انصار الله، رئیس جمهوری یمن با اصلاح قانون اساسی این کشور موافقت کرد تا به موجب آن تمام گروه‌ها و جریان‌های سیاسی به حاشیه رانده شده در این کشور حضور و مشارکت عادلانه‌ای در موسسات و دستگاه‌های دولتی و سیاسی کشور داشته باشند.

درگیری‌ها در صنعا پس از آن در روزهای اخیر شدت گرفت که انصارالله از کسب مدارکی خبر داد که نشان می‌داد طرحی برای کودتا وجود دارد و به همین دلیل رئیس دفتر رئیس جمهور را بازداشت کردند. قرار است رئیس دفتر رئیس‌جمهوری نیز بزودی آزاد شود.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها