امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14148
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۳
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مریم بیات‌تبار محوریت داستان را دختری نوجوان معرفی کرده که وی متوجه برپایی نمایشگاهی با موضوع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مریم بیات‌تبار محوریت داستان را دختری نوجوان معرفی کرده که وی متوجه برپایی نمایشگاهی با موضوع روز‌های انقلاب و جایزه ویژه آن می‌شود و با دوستانش مصمم به برپایی غرفه تبعید امام (ره) به ترکیه و عراق در این نمایشگاه می‌شوند.

بیات‌پور درباره تم اصلی داستان گفت: شخصیت اصلی داستان پدر بزرگی است که در دوران تبعید امام (ره) یکی از یاران انقلابی ایشان بوده و باعث می‌شود تا این دختر با شنیدن خاطرات پدر بزرگ به آن دوران نزدیک شود.

وی دلیل انتخاب دختری نوجوان به عنوان شخصیت اصلی داستانش را آشنایی بیشتر با ویژگی‌های یک دختر نوجوان عنوان کرد و گفت: ارتباط من با این گروه از افراد جامعه بیشتر است و فعالیتم در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باعث شد تا فضای داستان را بر اساس آنچه تجربه کرده‌ام به تصویر بکشم.

بیات‌پور درباره منابع کتاب «روزهایی که بابا نبود» توضیح داد: در این اثر از کتاب‌های منتشر شده در ارتباط با روزهای انقلاب، ‌اسناد انقلاب اسلامی و خاطرات مربوط به وقایع انقلاب در زنجان استفاده شده است. تمام ماجرای داستان در شهر زنجان اتفاق می‌افتند.

وی درباره عنوان کتاب گفت: این عنوان برگرفته از ماجراهای کتاب است که نخست به صورت مستقیم به روز‌های سکونت شخصیت اصلی داستان در خانه پدر بزرگ و به ماموریت رفتن پدرش اشاره دارد و نکته دوم به گفته پدر بزرگ خانواده برمی‌گردد که می‌گوید امام خمینی (ره) مانند پدر این ملت بود و در زمان نبودنش در ایران اتفاق‌های تلخ بسیاری روی ‌داد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار