امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141488
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیکر مطهر 121 شهید گمنام سالهای دفاع مقدس امروز با استقبال پرشور جمعی از فرماندهان و پیشکسوتان نیروی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیکر مطهر 121 شهید گمنام سالهای دفاع مقدس امروز با استقبال پرشور جمعی از فرماندهان و پیشکسوتان نیروی هوایی ارتش و مردم شهیدپرور استان خوزستان از طریق مرز شلمچه وارد کشور شد.

امیر خلبان علیرضا برخور جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش در این مراسم اظهار داشت: نیروی هوایی مفتخر است که امروز پیکر پاک و مطهر شهیدان جاویدالاثر ارتش، سپاه، بسیج مردمی و سایر نیروهای مسلح را که در جبهه های حق علیه باطل در سالهای دفاع مقدس و در عملیات های رمضان، خیبر، کربلای 4 و 5 و تک دشمن در مناطق فاو و جزیره مجنون به فیض عظیم شهادت نائل شده اند را به آغوش کشیده و میزبان استقبان از آنان شده است. این شهدا همان عزیزانی هستند که نیروی هوایی ارتش در عملیات های ذکرشده فوق، وظیفه خطیر پشتیبانی هوایی آنان را برعهده داشت.

وی افزود: نکته حائز اهمیت در این مراسم حضور پیشکسوتان، آزادگان، جانبازان و ایثارگران خلبان نیروی هوایی ارتش برای استقبال از این شهدای گرانقدر است.

برخور تصریح کرد: خلبانانی که در این مراسم حضور دارند در سالهای دفاع مقدس بیش از ده‌ها ماموریت برون مرزی خود را با عبور از همین مرزها انجام داده و حماسه های ماندگاری خلق کرده اند و امروز برای استقبال از همرزمان شهید خود که یکی از آنان از خلبانان تیزپرواز نیروی هوایی است و تجدید میثاق با این شهدا و امام شهدا به اینجا آمده اند.

وی همچنین در ادامه با اشاره به نقش مهم نیروی هوایی ارتش در سه ماهه اول جنگ تحمیلی گفت: در روزهای اول جنگ که هنوز نیروهای مسلح ما شکل منسجمی به خود نگرفته بود، نیروی هوایی ارتش با انجام ماموریت های متعدد برون مرزی نقش مهمی در جلوگیری از پیشروی سریع دشمن بر عهده داشت و حماسه های بی نظیری را به ثبت رساند که در تاریخ ملت ما و نبردهای هوایی جهان برای همیشه به یادگار مانده است.

مراسم استقبال از این شهدای گمنام دفاع مقدس صبح امروز با انجام تشریفات نظامی توسط دژبان نیروی هوایی ارتش و رزم نوازی گروه موزیک فرماندهی آموزشهای هوایی شهید سرلشکر خلبان محمود خضرایی و با حضور تعدادی از فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح، جمع کثیری از فرماندهان و کارکنان پایگاه شکاری شهید وحدتی دزفول و مسئولین و مردم شهید پرور استان خوزستان به میزبانی نیروی هوایی ارتش در مرز شلمچه برگزار شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها