امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۴:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141491
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، داوطلبین آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال 94، باید در انتخاب سهمیه خود دقت کنند و تغییر سهمیه آزمون پس از ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، داوطلبین آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال 94، باید در انتخاب سهمیه خود دقت کنند و تغییر سهمیه آزمون پس از اتمام مهلت ویرایش اطلاعات، در هیچ یک از مراحل آزمون امکانپذیر نیست.

در هر صورت پذیرش و یا عدم پذیرش داوطلب (بر اساس قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی،سهمیه‌ها عبارتند از سهمیه رزمندگان بسیجی براساس قانون(فقط مدت حضور داوطلبانه در جبهه را دارند.)

سهمیه ایثارگران براساس قانون جامعه خدمت رسانی به ایثارگران، سهمیه آزاد، سهمیه استعداد درخشان (با آزمون ورودی و بدون آزمون ورودی) بصورت 10 درصد

مازاد بر ظرفیت پذیرش کل است. یکی از شرایط سنجش در سهمیه رزمندگان بسیجی و ایثارگران کسب حدنصاب 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده سهمیه آزاد در هر رشته محل است.

در صورت عدم کسب نمره حد نصاب توسط رزمندگان بسیجی و ایثارگران، بدیهی است.

ظرفیت تخصیصی به این سهمیه طبق قانون درصورت عدم تکمیل به سهمیه آزاد اختصاص می‌یابد.

اگر تعداد افرادی که در سهمیه رزمندگان بسیجی و ایثارگران نمره حدنصاب را کسب می‌نمایند بیش از تعداد ظرفیت پذیرش براساس ضریب مربوطه باشد، براساس ظرفیت و به ترتیب اولویت نمره، پذیرش صورت می‌پذیرد و هیچگونه ظرفیت اضافی پذیرش نخواهد شد.

در صورتیکه داوطلب سهمیه رزمندگان بسیجی و ایثارگران پس از تکمیل ظرفیت پذیرش،حدنصاب لازم را کسب نماید، واجد اولویت پذیرش نخواهد بود.

در صورتی که هر یک از شرکت کنندگان در سهمیه رزمندگان بسیجی و ایثارگران موفق به کسب نمره قبولی در سهمیه آزاد گردد، جزو سهمیه آزاد محسوب خواهد شد.

نمره رزمندگی بعنوان نمره یک درس با ضریب 1 و به نسبت مدت حضور در جبهه فرد محاسبه و اعمال می‌گردد و سنجش شرکت کنندگان سهمیه رزمندگان بسیجی و ایثارگران در سهمیه آزاد، بدون در نظر گرفتن نمره رزمندگی صورت می‌پذیرد.

ظرفیت مربوط به آیین نامه استعداد درخشان در صورت وجود فرد متقاضی واجد شرایط معرفی شده تکمیل خواهد شد. در غیر اینصورت ظرفیت مازاد استعداد درخشان آن دانشگاه تکمیل نخواهد شد.

همچنین پس از اتمام مهلت ثبت نام، هیچگونه تغییر در سهمیه صورت نمی‌پذیرد.

مهلت ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی 94 از اول بهمن ماه آغاز شده و 10 بهمن ادامه خواهد یافت.این آزمون 31 اردیبهشت و اول خرداد 94 برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها