امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141500
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در مراسم افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه «

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در مراسم افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه « یاد یار مهربان» که در بوستان گفت‌وگوی تهران برگزار شد، با بیان اینکه موضوع کار آموزش و پرورش را کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دهند، اظهار داشت: بیش از 13 میلیون دانش‌آموز در 105 هزار مدرسه با تلاش یک میلیون فرهنگی در 752 منطقه آموزش و پرورشی کشور تحصیل می‌کنند.

وی افزود: با توجه به این موضوعات، آموزش و پرورش مؤثرترین نهاد فرهنگی است که در بحث آموزش‌پذیری و رفتارپذیری فعالیت می‌کند.

فانی با بیان اینکه موضوع کتاب و کتابخوانی از جمله مطالبات مقام معظم رهبری است، خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور در بازگشایی مدارس در مهر 92 تأکید داشت که در آموزش و پرورش برای انشاء، کتاب و کتابخوانی و گفت‌وگو برنامه‌ای در برنامه هفتگی دانش‌آموزان وجود داشته باشد.

وی افزود: در این راستا، آموزش و پرورش اقداماتی را برای کتابخوانی، گفت‌وگو و فراهم کردن زمینه نقد ایجاد کرده است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت‌های این وزارتخانه در خصوص توسعه فرهنگ کتابخوانی تصریح کرد: توسعه کتابخانه‌های کلاسی در مدارس ابتدایی، توسعه کتابخانه‌های کلاسی در دوره متوسطه با اولویت مدارس شبانه‌روزی، توسعه کتابخانه در پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی و کانون‌های فرهنگی ـ تربیتی آموزش و پرورش، توسعه کتابخوانی در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از جمله اموری است که در آموزش و پرورش دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش که برنامه‌های مدارس را تدوین و کتاب‌های درسی را تألیف می‌کند نیز به امر کتابخوانی توجه شده است.

فانی تأکید کرد: آموزش و پرورش توسعه مشارکت را به عنوان یکی از 5 سیاست خود دنبال می‌کند و مشارکت با سایر نهادها و ارگان‌ها اعم از دولتی و غیردولتی و نهادهای عمومی غیردولتی را از سیاست‌های جدی خود می‌داند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه همکاری‌های این وزارتخانه با شهرداری تهران در نمایشگاه «یاد یار مهربان» خلاصه نمی‌شود، گفت: تعاملات فی‌مابین آموزش و پرورش و شهرداری تهران در یکی دو سال اخیر به شدت گسترش یافته است.

وی با اشاره به جشنواره‌ای که با موضوع توسعه مشارکت برگزار شد، تصریح کرد: در این جشنواره، آثار ناشران را ارزیابی کردیم و کتاب‌ها و نشریاتی که احساس کردیم با اهداف تعلیم و تربیت در نظام اسلامی سازگار است، داوری شد و در این بخش از توان بالای قسمت غیردولتی استفاده می‌شود.

وی افزود: در هفته‌کتاب با همکاری وزارت ارشاد 50 هزار نمایشگاه کتاب در 50 هزار مدرسه را برگزار کردیم که این یعنی در نیمی از مدارس کشور، نمایشگاه‌های کتاب با همکاری وزارت ارشاد برگزار شد.

فانی تصریح کرد: به دلیل اینکه آموزش و پرورش گسترده است و متعلق به همه است، نمی‌تواند صرفاً با اتکا به منابع داخلی خود اداره شود، به همین جهت دولت یازدهم سیاست توسعه مشارکت را دنبال می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه با بیش از 20 دستگاه دولتی تفاهم‌نامه همکاری داریم، گفت: به دنبال این همکاری‌ها امکانات، توانمندی‌ها، پتانسیل‌ها و مساعدت‌های زیادی به سمت آموزش و پرورش سوق پیدا کرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها