امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141506
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری پلیس، جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: با الکترونیکی کردن کارت های پایان خدمت، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری پلیس، جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: با الکترونیکی کردن کارت های پایان خدمت، امکان جعل آن& zwnj;ها غیر ممکن خواهد بود.

سردار کریمی در خصوص فرایند معافیت‌های پزشکی گفت: مشمولان قبل از اعزام به خدمت ابتدا توسط پزشکان، معاینه اولیه می‌شوند تا سلامت آنها تایید شود، چرا که براساس قانون تنها افراد سالم می‌توانند به سربازی بروند.

وی افزود: بخشی از بیماری‌ها به صورت بالینی قابل تشخیص هستند مانند آنکه فردی عضوی از بدن خود را از دست داده باشد، این افراد به شوراهای پزشکی ما مراجعه کرده و پس از رسیدگی، رای نهایی برای آنان صادر می‌شود.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: برخی از بیماری‌ها نیاز به انجام معاینات دارد چرا که به ظاهر قابل تشخیص نیست، به عنوان مثال فردی ادعا می‌کند که سرطان یا دیسک کمر دارد، بنابراین این افراد باید به پزشکان متخصص و معتمد ما که در بیمارستان‌های نیروهای مسلح مشغول به کارند، مراجعه کنند تا آنها براساس آزمایش‌های مختلف، نظر خود را اعلام نمایند.

سردار کریمی ادامه داد: بیمارستان‌هایی که مشمولان برای ادامه مراحل پزشکی می‌توانند مراجعه کنند، در اولویت اول، کلیه بیمارستان‌های نظامی در سطح کشور و سپس بیمارستان دولتی زیر نظر وزارت بهداشت و درمان است و در اولویت بعدی، با برخی از بیمارستان‌های خصوصی نیز تفاهم نامه‌هایی به امضا رسانده‌ایم تا در صورت لزوم از این بیمارستان‌ها نیز استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه، نتایج اعلامی از سوی بیمارستان‌های معتمد سازمان به شورای پزشکی ارسال می‌شود، افزود: براساس قانون، شورای پزشکی متشکل از سه پزشک نظامی یا معتمد می‌باشد که پس از بررسی‌های لازم، نظر خود را اعلام می‌کنند. در حقیقت این شورا می‌تواند با رد و یا تایید بیماری، نظر بدهد فرد باید به خدمت اعزام، معاف از رزم و یا معاف دائم شود.

کریمی با اشاره به اینکه، تمامی مراکز سازمان وظیفه عمومی شهرستان‌ها، برخوردار از شورای پزشکی‌اند، خاطرنشان کرد: سازمان وظیفه عمومی ناجا، نظر شورای پزشکی را با قانون تطبیق می‌دهد و در صورت مغایرت با قانون و همچنین اگر مشمول به رای صادره اعتراض داشته باشد، پرونده به شورای عالی پزشکی ارجاع داده می‌شود.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: شورای عالی پزشکی متشکل از 5 پزشک متخصص است که پس از بررسی مجدد، رای قطعی را اعلام می‌کنند که نظریه این شورا، قطعی و لازم  الاجرا است و فرد نمی‌تواند به این رای، اعتراض داشته باشد.

وی در خصوص جعل کارت‌های پایان خدمت نیز گفت: با الکترونیکی کردن کارت‌های پایان خدمت، امکان جعل آنها غیرممکن خواهد بود.

سردار کریمی اظهار کرد: دریافت کارت پایان خدمت واقعی از روش‌های غیرقانونی به چند صورت در حال حاضر توسط جاعلان دنبال می شود. به عنوان مثال افرادی که معلول بوده و یا والدین معلول دارند، باید از شورای پزشکی بهزیستی نامه بگیرند و به سازمان وظیفه عمومی ارائه دهند، که ممکن است فرد، نامه جعلی به این سازمان ارائه کند، بنابراین ضمن شناسایی اینگونه شگردها، هم اکنون با در اختیار گرفتن سامانه مانع این اقدام مجرمانه شده‌ایم روش‌های جازنی ،جعل مدارک پزشکی، جعل مدارک استعلاجی از شگردهایی است که جاعلان دنبال می‌کنند که به دنبال فعال کردن سامانه‌ای هستیم که مانع از اقدام مجرمانه جاعلان باشد که به زودی این سامانه عملیاتی خواهد شد.

کریمی افزود: برخی از افراد ممکن است از طریق تطمیع دیگران، مدارک پزشکی جعلی بگیرند اما در نهایت جعلی بودن این مدارک از طریق بررسی توسط شورای پزشکی، مشخص می‌شود بنابراین سازمان وظیفه عومی ناجا باید با رصد و شناسایی روزنه‌ها، اقدامات مجرمانه در این حوزه را به شدت کاهش دهد.

وی در خصوص فوتبالیست‌ها نیز گفت: قطعا کسانی که از پول و شهرت برخوردارند، طعمه جاعلان می‌شوند که در خصوص این افراد نیز همین گونه بود.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه هیچ یک از متهمان این پرونده، از کارکنان سازمان وظیفه عمومی نبودند، گفت: متهمان، مدارک را با راهنمایی جاعلان جعل کرده و سپس به سازمان وظیفه عمومی ارائه داده بودند. بیشتر  جاعلان شناسایی و دستگیر و به مقامات قضائی تحویل داده شدند و هم اکنون پرونده آنها در قوه قضائیه در حال رسیدگی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها