امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14151
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۳
تعداد بازدید: 214
 به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ شهید مرتضی نیک‌نژاد به علت خوردن میوه‌هایی که زندان به آنها داده بود دچار ...

 به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ شهید مرتضی نیک‌نژاد به علت خوردن میوه‌هایی که زندان به آنها داده بود دچار مسمومیت شدید شد و ضعف مفرط یافت و نمی‌توانست حرکت کند.

اما رئیس دادگاه رژیم گذشته سرلشگر صلاحی عرب دستور داد او را ـ برخلاف همة موازین قضائی و حقوقی و حقوق بشر ـ هرطوری که هست به جلسة دادگاه بیاورند.

مرتضی را همراه دوستانش به زحمت به دادگاه آوردند. در جلسة دادگاه نیمکتی گذاشتند که وی روی آن دراز کشید و چون آفتاب به او می‌تابید دستمالی جلوی صورتش گذاشته بود که نور آفتاب او را در آن حالت ضعف خیلی آزار ندهد.

در این حال رئیس دادگاه شاه بود به شهید نیک‌نژاد گفت: آن روزی که می‌خواستی دست به این حرف‌ها بزنی آن روز باید فکر کنی نه حالا که ترس تو را ورداشته و بی‌حال شده‌ای کاش آن روز به فکر می‌افتادی و همچو غلطی نمی‌کردی.

 شهید نیک‌نژاد اجازه خواست به او اجازه نداد و گفت نمی‌شود بگیر بنشین، و در همین اثنا آن روز یا روز قبل از روز آخرین بود، به قدری این جوان نحیف کوبید نظام را در آنجا که حالتی بسیار جالب به دادگاه داد.

 وی گفت: این من نیستم که از مرگ می‌ترسم و این من نیستم که بخاطر خوش‌گذرانی یا بخاطر استراحت راهی را بخواهم پیدا کنم و از زندان بروم بیرون خیر، ماه‌ها، سال‌ها از خدا استمداد کردیم و از خدا استدعا کردیم «الهم ارزقنا شهاده فی سبیلک» ما برای چنین روزی روز شماری و ساعت شماری می‌کردیم این شما هستید که شخصیت مزدوج دارید ازدواج شخصیتتان سبب این است که شما هیچ نوع پایداری و استقامت ندارید.»
انتهای پیام/
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها