امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141511
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید جلیل حسینی در هفتمین کنگره مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری که امروز ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید جلیل حسینی در هفتمین کنگره مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری که امروز پنج‌ شنبه 2 بهمن‌ماه سال جاری در مرکز همایش‌های ابوریحان، دانشگاه شهید بهشتی در حال برگزاری است، اظهار داشت: مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری سال جاری در یک روند بی‌سابقه در کشور مشارکت در برگزاری دوازدهمین کنگره آسیایی ارولوژی را در جزیره کیش به عهده داشته است که این امر در کنار سایر فعالیت‌های بین‌المللی این مرکز، زمینه را برای تحقیقات مشترک با سایر بخش‌های علمی دنیا فراهم می‌کند و این امر جایگاه ویژه‌ای را برای مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مطرح می‌کند.

وی با بیان ویژگی‌های بارز کنگره آسیایی ارولوژی 2014 در ایران گفت: به دلیل آنکه برگزارکننده کنگره آسیایی ارولوژی 2014 به طور مشترک از آسیا و ایران انتخاب شده و حدود 300 مقاله از خارج از کشور به آن ارسال شده، می‌توان این کنگره را طی چهل سال گذشته در کشور بی‌سابقه دانست.

وی افزود: شرکت‌کنندگان از چهل کشور جهان در این کنگره شرکت داشته‌ که از مجموع 167 سخنران 68 سخنران کلیدی از ایران و 99 سخنران خارجی نیز از سایر کشورها بوده است.

رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری، تصریح کرد: کنگره آسیایی ارولوژی 2014 تصویر یک کنگره بین‌المللی واقعی را ایجاد می‌کند و نام و ایران و ایرانی را زنده خواهد داشت. برگزاری اینگونه کنگره‌ها به عنوان کنگره بین‌المللی واقعی که شرکت‌کنندگان از خارج از کشور مقاله ارسال نموده و به عنوان توریسم علمی شرکت می‌کنند می‌تواند در درآمد توریستی کشور از یکسو و اعلام توانمندی‌های علمی صاحب‌نظران ایرانی به شرکت‌کنندگان خارجی از سوی دیگر نقش ویژه‌ای ایفا کند.

حسینی گفت: مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری توانست با همکاری خود کنگره‌ای در شأن نام جمهوری اسلامی ایران برگزار نماید. مجموعه این امور که زمینه فعالیت‌های بین‌المللی مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری را گسترده‌تر نموده است، راهکارهایی جهت توسعه تحقیقات و برنامه‌های علمی مشترک بین‌المللی را مهیاتر خواهد نمود و مرکز از پیشنهادهای استادان و دانشمندان بخش‌های مختلف دانشگاه در جهت استفاده از موقعیت بین‌المللی مرکز و ایجاد تعامل‌های بین‌المللی با اتکا به ارتباطات رایج بین‌المللی استقبال می‌کنند.

رئیس انجمن ارولوژی آسیا اظهار داشت: مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از سال 84 فعالیت خود را شروع کرده است و طی سال‌های گذشته، بیش از 200 طرح تحقیقاتی مصوب در زمینه‌های مختلف علوم بالینی، پایه، بهداشت باروری سلولی و مولکولی داشته که منجر به انتشار مقالات در ژورنال‌های معتبر پزشکی شده است.

رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری با بیان اهداف دیگر مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری، گفت: ارتقای سطح علمی همکاران و پژوهشگران و آشنایی متخصصان و دانشمندان خارج از کشور با پیشرفت‌های علمی و مراکز تحقیقاتی ایران جزو اهداف دیگر مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری است.

وی افزود: تأسیس مرکز IVF و فعالیت‌های ارائه‌شده طی 7 سال گذشته، موفقیت‌های چشمگیری در زمینه درمان بیماران و نتایج برجسته IVF داشته است.

رئیس انجمن ارولوژی آسیا خاطرنشان کرد: ایجاد مرکز ART در کنار مرکز تحقیقات، بهداشت باروری و ناباروری موجب تحقیقات عمیق‌تر در روش‌های درمانی موجود و استفاده از داده‌های درمانی در تعریف پروژه‌های تحقیقاتی جدید شده است و در نهایت، مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری را به عنوان توانمندی چندپتانسیلی در کشور مطرح نموده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها