امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141512
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ربابه طاهری‌پناه در هفتمین کنگره مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری،

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ربابه طاهری‌پناه در هفتمین کنگره مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری، اظهار داشت: یکی از وظایف ما ایجاد فرصت برای محققان جوان است و این جز با ارائه تحقیقات میسر نخواهد بود.

وی افزود: اهداف و محوریت‌ پنل‌های کنگره هر سال، براساس چالش‌ها و نیازسنجی‌های شرکت‌کنندگان در کنگره‌های سال‌های گذشته در نظر گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه مسئله جمعیت، جهانی است، تصریح کرد: به دنبال مشکلاتی که در سیاست جمعیتی داشته‌ایم، به نظر می‌رسد هرم جمعیتی در حال بر عکس شدن است و شاید در سال‌های آتی به شکل هرم معکوس قرار گیرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: در سال‌های اخیر با توجه به تعویق ازدواج جوانان به دلایل اقتصادی و تحصیلی و از طرفی افزایش سن فرزندآوری موجب شده است تا سن باروری در زنان بالای 35 و 40 سال افزایش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس باید مراکزی را قرار دهیم تا با تست‌های غربالگری فرصت باروری سالم را در این زنان به وجود آورند همچنین به حفظ باروری در مبتلایان به سرطان بپردازند.

فرخنده پوراسماعیلی نیز به نمایندگی از مصطفی حمدیه دبیر علمی کنگره، اظهار داشت: کنگره سال جاری با تلاش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونت پژوهش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، صندوق جمعیت سازمان ملل متحد، انجمن تخصصی باروری و ناباروری، انجمن علمی مامایی ایران، پژوهشگاه رویان و شهرداری تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: بررسی عوامل مؤثر و راهکارهای مختلف کمک باروری، ارائه اطلاعات به روز و نتایج پژوهش‌های انجام گرفته در ارتباط سلامت باروری در جهت ارتقاء سطح علمی پژوهشگران، استادان، متخصصان و دانشجویان در حوزه باروری جزو اهداف کنگره هستند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان محورهای کنگره گفت: غربالگری و تشخیص پیش از تولد، تجویز منطقی دارو در پروتکل‌های تحریک تخمک‌گذاری، فقه و حقوق و اخلاق باروری و ناباروری، سلامت خانواده، اهدا در ART، اپی‌ژنتیک و درمان‌های ناباروری، حفظ باروری و روش نوین آن، مشاوره جنسی باروری و بارداری بعد از چهل سالگی، سیاست‌های جمعیت، شکست در لانه‌گزینی و سقط مکرر و سایر موضوعات محورهای کنگره را تشکیل می‌دهند.

وی افزود: همچنین در خصوص این محورها پنل‌هایی نیز در نظر گرفته شده است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: 317 مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شده است که از این تعداد 210 مقاله برای سخنرانی، 81 مقاله برای ارائه پوستر در نظر گرفته و 26 مقاله نیز به دلیل مشکلات علمی، نگارشی و ... رد شده است.

وی ادامه داد: ناباروری بیماری هتروژن از نظر ژنتیکی است که اتیولوژی چند عاملی دارد و تقریباً 22 درصد از زوج‌ها در گروه سنی تولیدمثلی را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و اثری عمده بر سلامت تولیدمثلی دارد. حدود 30 درصد این موارد عامل ناباروری در فاکتور مردانه، 30 درصد با علت زنانه، 30 درصد با علت توأم و 10 درصد نیز ناشناخته گزارش می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نقص‌های آناتومیک، گامتوژنز، اندوکرینوپاتی‌ها و ایمونولوژیک‌ها جزو علل اصلی ناباروری هستند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار