امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141519
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رئیس‌جمهور آرژانتین می‌گوید دادستان پرونده «آمیا» خودکشی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رئیس‌جمهور آرژانتین می‌گوید دادستان پرونده «آمیا» خودکشی نکرده است.

جسد آقای نیسمان نیمه شب یک‌شنبه در آپارتمانش در طبقه سیزدهم برج محل سکونتش در بوئنوس آیرس پیدا شد. برخی منابع خبری گفتند وی خودکشی کرده است.

نیسمان در روزهای گذشته «کریستینا فرناندز د کرشنر»، رئیس‌جمهوری آرژانتین را به تلاش برای مخفی کردن نقش ایران در بمب‌گذاری مرکز یهودیان متهم کرده بود. او قرار بود در جلسه غیرعلنی کنگره در این باره شهادت بدهد.

دولت آرژانین به رغم این می‌گوید دو نفر از شاهدان مربوط به پرونده نیسمان خود را به غلط یه عتوان منابع اطلاعاتی معرفی کرده بودند.

«کریستینا فرناندز» می‌گوید این فریبکاری اتهامات نیسمان علیه وی را بی‌اعتبار کرده است.

خانم فرناندز در نامه‌ای علنی به مردم آرژانتین نوشته است: «آنها وقتی که آقای نیسمان زنده بود از او استفاده کردند و بعد نیاز داشتند که او را کشته ببینند.»

خانم فرناندز مرگ آقای نیسمان را «عم‌انگیز و وحشتناک» خوانده است.

آلبرتو نیسمان، مدعی بود که خانم کرشنر و تعدادی از مقام‌های آرژانتینی با این کار قصد داشتند رابطه تجاری با ایران را افزایش دهند. اتهامی که دولت آرژانتین آن را رد کرده بود.

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار