امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141522
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 64
«عبدالغفار» نماینده مردم ولایت ننگرها در پارلمان افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، دلیل ...

«عبدالغفار» نماینده مردم ولایت ننگرها در پارلمان افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، دلیل اصلی قیام شهروندان شهر جلال‎آباد ولایت ننگرهار در برابر نظام کمونیستی را بیگانه‎ستیزی دینی دانست.

عبدالغفار افزود: مردم و مجاهدین ولایت ننگرهار در اول بهمن‎ماه سال 1357 هجری خورشیدی به خاطر پاکسازی کفر و الحاد از منطقه خود دست به قیام مسلحانه در برابر نظام کمونیستی که تبیین کننده ایده و عقیده‎های این نظام در ولایت ننگرهار بود، زدند.

وی تأکید کرد: مجاهدین و شهروندان جوان ولایت ننگرهار به صورت عمومی در برابر کمونیست‎ها پیش از فرا رسیدن این تاریخ با هم برای مقابله با آنان بسیج شده بودند و در اول بهمن‎ماه قیام و نبرد مسلحانه را آغاز کردند.

این عضو پارلمان افغانستان تصریح کرد: مجاهدین ننگرهار پس از چندین روز نبرد با کمونیست‎ها توانستند آنها را شکست سختی داده و شهر و ولایت خود را از وجود ایده‎های ضد اسلامی پاک کنند.

وی در ادامه با اشاره به همکاری شهروندان عادی این ولایت با مجاهدین افغان برای پاکسازی بسترهای کمونیستی از این ولایت تصریح کرد: رمز موفقیت مجاهدین ننگرهار در پیروزی در برابر کمونیست‎ها؛ همکاری، همدستی و همیاری شهروندان عادی این ولایت با آنها بود.

به گفته وی، در جریان این نبردها، شهروندان عادی هرکدام به نوبه خود به مجاهدین کمک‎های غذایی و پولی کرده و نمی‎گذاشتند جبهه مجاهدین در برابر کمونیست‌ها با شکست مواجه شود.

این نماینده مردم ولایت ننگرهار شهروندان جلال‎آباد را مجاهدین تاریخ‎ساز خواند و گفت: شهروندان شهر جلال‎آباد همواره در برابر هر نوعی از ایده‎های بیگانه مبارزه کرده و نگذاشته‎اند تا افکار آنها با ایده‎های کمونیستی آلوده شود.

عبدالغفار در ادامه سخنان خود رمز پیروزی مجاهدین افغان در برابر نظام کمونیستی را توکل آنها به خداوند و همکاری مردم دانست و تصریح کرد: همین ایده اسلام‎گرایی مجاهدین ننگرهار در جریان مبارزه با کمونیست‎ها کارساز و نتیجه‎بخش شده بود.

وی تصریح کرد: مجاهدین افغان در برابر کمونیست‎ها با ندای «الله اکبر» به جنگ رفته و در هر نبرد نیز پیروزی نصیب آنها می‎شد و کمونیست‎ها مغلوب این جنگ‎ها بودند.

این عضو پارلمان افغانستان در ادامه گفت: مردم و شهروندان ننگرهار همواره از اسلام تبعیت کرده و بزرگترین و بهترین رمز پیروزی آنها نیز همین امر بوده که تاکنون همین عقیده همچنان پابرجا مانده است.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: هیچ ایده و فرهنگ بیگانه‌ای نمی‎تواند در ولایت ننگرهار جایگزین فرهنگ پاک اسلامی در این ولایت شود و شهروندان این ولایت نیز آمادگی کامل برای مبارزه با تهاجم فرهنگی را داشته و خواهند داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار