امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141524
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی در محکومیت اهانت به ساحت ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی در محکومیت اهانت به ساحت پیامبر و مقدسات دین اسلام بیانیه‌ای صادر کردند.

در این بیانیه آمده است:‌«اخیرا روزنامه شارلی ابدو با نشر کاریکاتوری موهن و شرم‌آور بار دیگر به ساحت پیامبر و دین مبین اسلام توهین کرده و موجب انزجار و جریحه‌دار شدن احساسات دینی تمامی موحدان و یکتاپرستان جهان شد.»

این بیانیه می‌افزاید: اهانت به اصیل‌ترین ارزش‌های دینی، فرهنگی و تاریخی پیروان ادیان الهی رفتاری غیرعقلانی و غیراخلاقی است که موافق با هیچ یک از اصول و مبانی هویت انسانی نیست.

نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از این بیانیه تصریح کردند: ایرانیان غیرمسلمان (اقلیت‌های دینی) که همواره بر اساس قانون اساسی و سایر قوانین جاری مملکتی مورد احترام بوده و سابقه همزیستی سرشار از حس برادری با سایر اقشار ملت بزرگ ایران را داشته‌اند، ضمن محکوم کردن این حرکت ضد دینی و ضد انسانی اعتقاد دارند که توهین به هر یک از ادیان توحیدی اهانت به تمامی ادیان توحیدی محسوب می‌شود.

این بیانیه به امضای کارن خانلری نماینده ارامنه شمال، یونات بت‌کلیا نماینده آشوریان، اسفندیار اختیاری نماینده زرتشتیان، سیامک مره‌صدق نماینده کلیمیان و روبرت بگلریان نماینده ارامنه جنوب رسیده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها