امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141526
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس که امروز به اسکاتلند سفر کرد، از لایحه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس که امروز به اسکاتلند سفر کرد، از لایحه اعطای اختیارات بیشتر به پارلمان اسکاتلند استقبال کرد.

شبکه خبری اسکای نیوز در این باره گزارش داد، کامرون معتقد است اسکاتلند یکی از قوی‌ترین پارلمان‌های تحول یافته را در سراسر جهان در اختیار دارد.

با این لایحه تازه که با وعده رهبران سیاسی انگلیس به زودی خواهد شد، پارلمان اسکاتلند اختیارات تازه به آن برای کنترل مدارس خود، خدمات سلامت خود، هم‌چنین نیروهای پلیس و مالیات خود به پارلمان اسکاتلند داده می‌شود.

کامرون گفته است، این اختیارات پیش از برگزاری همه‌پرسی استقلال اسکاتلند از بریتانیا با موافقت کلیه رهبران احزاب سیاسی وعده داده شده بود.

وی در آستانه انتشار قوانین تازه برای قدرت بیشتر به اسکاتلند به این کشور سفر کرد که بر اساس آن به پارلمان اسکاتلند این اجازه داده خواهد شد اختیار 60 درصد از منابع مالی این کشور که از محل درآمدهای عمومی‌اش کسب می‌شود، به خودش واگذار شود. بر اساس این طرح پارلمان اسکاتلند کنترل بیشتری بر مالیات خود و نحوه خرج کردن آن خواهد داشت.

بر اساس این لایحه جدید، میزان مزایای دولتی در اسکاتلند برای افراد مسن و تحت مراقبت و افراد معلول تغییر خواهد کرد و پارلمان اسکاتلند می‌تواند مزایای جدیدی در حوزه‌های تحول یافته، تصویب کند که طی آن قادر است در زمینه‌های مورد نظر خودش پرداخت‌های اختیاری داشته باشد.

انتهای پیام/م

 

 

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها