امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141532
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رئیس آژانس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی (موساد) ارسال نامه هشدار آمیز به دولت آمریکا و

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رئیس آژانس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی (موساد) ارسال نامه هشدار آمیز به دولت آمریکا و سناتورهای آمریکایی مبنی بر عدم وضع تحریم‌های جدید علیه ایران را تکذیب کرد.

تامیر پاردو، رئیس موساد در بیانیه‌ای که روزنامه صهیونیستی هاآرتص آن را «بیانیه‌ای غیرمعمول» خوانده ارسال نامه‌ای که در آن عنوان شده وی مخالف تحریم‌ها علیه ایران است را تکذیب کرده است.

یک وبلاگ اسرائیلی ترجمه‌ای از بیانیه رئیس موساد فراهم آورده که به شرح زیر است:

«در 9 ژانویه 2015، تامیر پاردو، رئیس موساد با هیئتی از سناتورهای آمریکایی ملاقات کرد. این دیدار به درخواست سناتورهای آمریکایی و با تأید نخست وزیر اسرائیل صورت گرفت.

رئیس موشاد بر خلاف گزارش‌ها، نگفت که با وضع تحریم‌های اضافی علیه ایران مخالف است. در این جلسه، رئیس موساد بر تأثیر غیرمعمول تحریم‌های وضع شده بر ایران برای آوردن ایران به مذاکرات تأکید کرد.

رئیس موساد خاطرنشان کرد که مذاکرات ایران باید با چماق و هویج انجام شوند، اما چماق‌ها اکنون غایب هستند. رئیس موساد تصریح کرد که بدون فشار قوی، امکان گرفتن امتیازهای عمده از ایران در مذاکرات وجود ندارد.

رئیس موساد برای تحریم‌ها عنوان «نارنجک دستی» را به کار نبرد چون از نظر وی تحریم‌ها «چماقی» هستند که به عقد توافق خوب کمک می‌کنند. وی از این عبارت برای توصیف احتمال ایجاد یک وقفه در مذاکرات استفاده کرد.

رئیس موساد به صراحت خاطرنشان کرد که توافق فعلی با ایران توافقی بد است و ممکن است به رقابت تسلیحاتی در منطقه منجر شود.»

پیش از این خبرگزاری «بلومبرگ»، گزارش داده بود موساد به قانون‌گذاران آمریکایی هشدار داده، تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران در کنگره، مذاکرات بر سر برنامه هسته‌ای ایران را مختل می‌سازد.

این هشدار بر خلاف موضع «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره مذاکرات هسته‌ای است.

بر اساس این گزارش، تعدادی از سناتورهای آمریکایی در حال اعمال فشار برای تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران در صورت به طول انجامیدن مذاکرات میان ایران و 1+5 هستند. اما باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا سه‌شنبه هفته جاری هشدار داد هر لایحه‌ای که مذاکرات را تحت تاثیر قرار دهد، وتو می‌کند چراکه چنین لوایحی باعث شکست دیپلماسی می‌شوند.

به گزارش بلومبرگ، عوامل موساد نگرانی‌های خود را درمورد لایحه «مارک کرک»‌ سناتور جمهوریخواه و «رابرت منندز» سناتور دموکرات که خواستار اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در صورت شکست مذاکرات می‌شود، به مقامات دولت اوباما و همین طور سناتورهای آمریکایی ابراز کرده‌اند. اما در این میان، نتانیاهو حامی لایحه کرک و منندز است.

بر اساس این گزارش، جان کری وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه (روز گذشته) به نقل از یک مقام اطلاعاتی اسرائیل که نامی از وی بیان کرد، گفت، افزودن تحریم‌ها در حال حاضر مانند پرتاب کردن نارنجک در این پروسه می‌ماند. به گزارش بلومبرگ، هشدار اولیه موساد هفته گذشته در سفر هیئتی از کنگره به اراضی اشغالی اعلام شد.

«جان باروسو» سناتور جمهوریخواه که در این هیئت حضور داشت، به خبرگزاری بلومبرگ گفت، مقامات مختلف اسرائیلی پیام‌های متفاوتی ارسال کردند. وی افزود: «با تعدادی از مقامات کابینه اسرائیل از بخش‌های مختلف دیدار کردیم. دیدگاه یکسانی وجود ندارد».

بر اساس این گزارش، دو مقام آمریکایی نیز گفتند، عوامل موساد به دولت اوباما گفته‌اند لایحه‌ای که به تحریم‌های بیشتر علیه ایران منجر شود، به شکست مذاکرات می‌انجامد.

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها