امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14154
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۳
تعداد بازدید: 126
علی آشتیانی‌پور تهیه‌کننده سینما در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص انتظارش از وزیر فرهنگ و ارشاد آینده گفت: در درجه اول باید از همه مردم ...

علی آشتیانی‌پور تهیه‌کننده سینما در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص انتظارش از وزیر فرهنگ و ارشاد آینده گفت: در درجه اول باید از همه مردم بابت این حضور و حرکت جدی که منجر به خلق حماسه سیاسی شد تشکر کرد و من به سهم خودم به عنوان یکی از افراد جامعه از چنین حرکت مردمی بسیار خوشحال هستم.

وی ادامه داد: در درجه بعدی با آمدن آقای روحانی به عنوان رئیس‌جمهور امیدوارم به یک اعتدالی بازگردیم چرا که دورانی که سپری کردیم یک افراط و تفریط بوده است و  8 سال گذشته را به عنوان یک خاطره بد نمی توانیم پاک کنیم.

این تهیه‌کننده سینما خاطر نشان کرد: امیدوارم نوع نگاه آقای روحانی از جنسی باشد که جلوی افراط  و تفریط گرفته شود و به شعور مردم احترام گذاشته شود چرا که باید قبول کنیم مردم بر تمامی کارهای ما نظارت می‌کنند و من به عنوان یک فیلمساز دائما به خودم تذکر می‌دهم که نظارت مردم را باور کنیم و به همین دلیل امیدوارم شرایط در سینما و تلویزیون به سمتی برود که انگیزه ایجاد شود و شاهد اتفاقات خوبی در عرصه سینما باشیم و حداقل به عنوان یک درس تاریخی به گذشته نگاه کنیم.

آشتیانی‌پور تأکید کرد: تصورم این است که اگر بخواهیم ساده‌ترین راه را به وزیر ارشاد آینده آدرس بدهیم باید بگوییم هر کاری که آقای حسینی کرد انجام ندهد نه اینکه تلاش‌های ایشان را زیر سؤال ببریم اما وقتی که همه تلاش‌های ایشان و مدیران زیرمجموعه‌شان نتیجه معکوس داده هر کسی که این کارها را انجام ندهد بزرگترین کار را برای فرهنگ و هنر انجام داده است.

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «بیداری رویاها» تصریح کرد: اگر وزیر فرهنگ و ارشاد آینده در وظایف خود و نوع تعامل با اهالی فرهنگ و هنر تبعیض قائل نشود، مردم و هنرمندان را باور کند و احساس کند سینماگران هم ملت و کشورشان را دوست دارند و فکر نکند همه اهالی فرهنگ و هنر عامل صهیونیستم و اسرائیل هستند اوضاع ما بسیار خوب خواهد شد و امیدوارم این باورها را در رفتارمان نهادینه کنیم.

وی ادامه داد: اگر این نگاه باشد مسلما ضرر نخواهیم کرد چرا که از احترام گذاشتن هیچ کس ضرر نمی‌کند و حتی در دین ما عنوان شده که باید به یک گیاه هم احترام گذاشت چه برسد به مردم که شعور دارند و همیشه رفتارهایی انجام می‌دهند که همه ما شوکه می‌شویم و به شخصه اعتقاد دارم ما نمی‌توانیم به مردم دین بدهیم چرا که مردم ما ذاتا مردم دینداری هستند و همان مردمی هستند که انقلاب دینی کردند و متأسفانه این مسائل یادمان می‌رود.

آشتیانی‌پور در خاتمه در خصوص پیش‌بینی‌اش از انتخاب وزیر ارشاد آینده گفت: به طور کلی انتظار دارم فردی که فرهنگ دوست باشد و اهل فیلم و سینما و مطالعه فرازهای فرهنگی باشد و تحمل بالایی در برخورد با مسائل داشته باشد، آدم جسوری باشد و به هنرمند اعتماد کند و پای اعتمادش بایستد و در کنار همه اینها اهل مشورت باشد می‌تواند برای مدیریت فرهنگ و هنر مناسب باشد.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها