امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141545
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک پایگاه آمریکایی در گزارشی به کنگره درباره تاثیرات تصویب تحریم‌های تازه ضد ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک پایگاه آمریکایی در گزارشی به کنگره درباره تاثیرات تصویب تحریم‌های تازه ضد ایران در حین مذاکرات هسته‌ای هشدار داد و چنین اقدامی را سبب تاکید بیشتر تهران بر اقتصاد مقاومتی دانست.

پایگاه آمریکایی «نشنال اینترست» امروز پنجشنبه در گزارشی تحت عنوان «کنگره نباید مذاکرات هسته‌ای ایران را منفجر کند»، به موضوع تهدیدهای کنگره آمریکا برای تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران و مخالفت کاخ سفید با آن پرداخت.

در این گزارش که مدیر اجرایی موسسه کنترل تسلیحات مستقر در واشنگتن نویسنده آن است، درباره تبعات احتمالی تصویب تحریم‌ها علیه ایران، هشدار داده می‌شود که چنین اقدامی سبب تاکید بیشتر ایران بر اقتصاد مقاومتی خواهد شد.

«داریل کیمبال» در ابتدای این گزارش می‌نویسد: «موضوع اصلی در مذاکرات ایران، محدود کردن قابل راستی آزمایی کردن کاهش ظرفیت تهران برای غنی سازی در سطح سلاح اتمی، تولید پلوتونیوم و قرار دادن بازرسیهای فراگیرتر برنامه هسته‌ای این کشور است. بر اساس توافق موقت سال 2013 مناطق و حوزه های اصلی برنامه هسته‌ای ایران متوقف شده و تحریم‌های سخت همچنان باقی مانده است».

در ادامه این گزارش درباره وضعیت جاری مذاکرات آمده است: «هنوز شکافها و اختلافاتی وجود دارد که باید رفع شود اما دو طرف از هر زمان دیگری به یک توافق بلندمدت قابل راستی آزمایی نزدیکتر هستند».

تحلیلگر ارشد آمریکایی با هشدار درباره تحریم‌های تازه ضد ایران می‌نویسد: «متاسفانه سنای تحت کنترل جمهوریخواهان با حمایت تعدادی از دموکراتها به سرعت در مسیر تصویب تحریمهای بیشتر گام بر می‌دارند اقدامی که مذاکرات هسته‌ای را منفجر می‌کند».

«کیمبال» با اذعان به اینکه تصویب تحریم‌های تازه ضد ایران نقض توافق موقت ژنو است، هشدار می‌دهد: «اگر واشنگتن مقصر و متهم شکست مذاکرات شناخته شود، دیگر کشورها شاید تجارت و تبادلات اقتصادی خود با ایران را از سرگیرند که این اقدام به طرز شدیدی اهرم نفوذ و اعتبار آمریکا را کاهش خواهد داد».

در پایان این گزارش با هشدار درباره پیامد احتمالی تصویب تحریم‌های جدید ضد ایران اذعان شده است که این اقدام سبب تاکید بیشتر مقامات ایرانی بر «اقتصاد مقاومتی» و حمایت از برداشتن محدودیت‌های اعمال شده تحت توافق موقت ژنو خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها