امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141548
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل فارس، نخست‌وزیر بریتانیا با چندین نفر از سناتورهای آمریکایی برای اقناع آنها جهت عدم تحریم ایران تماس تلفنی برقرار ...

به گزارش گروه بین‌الملل فارس، نخست‌وزیر بریتانیا با چندین نفر از سناتورهای آمریکایی برای اقناع آنها جهت عدم تحریم ایران تماس تلفنی برقرار کرده اما موفق نبوده است.

روزنامه انگلیسی دیلی‌ تلگراف ضمن انتشار این خبر نوشت: به نظر می‌رسد کامرون در این اقدام شکست خورده و حتی یک جمهوری‌خواه گفته است که اقدام اخیر وی دخالت در امور داخلی آمریکا بوده و سازنده نیست.

آقای کامرون بخشی از سفر خود به واشنگتن را به گفت‌وگوی تلفنی با سناتورهای آمریکایی گذراند تا آنها را از پیش‌برد طرح تحریم‌های جدید ضدایرانی که می تواند مذاکرات هسته‌ای را با شکست مواجه کند، منصرف نماید.

نخست‌وزیر بریتانیا همچنین به نمایندگان کنگره هشدار داده است که حتی تهدید به تحریم ایران می‌تواند روند مذاکرات را مختل کند.

با این حال، جمهوری‌خواهان کنگره به روزنامه دیلی‌ تلگراف گفته‌اند که با بحث‌های طرح شده از سوی کامرون، از تصمیم خود برای تحریم ایران منصرف نشده‌اند.

این روزنامه انگلیسی در ادامه نتیجه گرفته است که در مقایسه با اسرائیل، روابط بریتانیا با جمهوری‌خواهان کنگره از استحکام چندانی برخوردار نیست.

ظاهرا یکی از سناتورهایی که کامرون با آنها تماس گرفته، آقای جان مک‌کین، سناتور شناخته‌شده جمهوری‌خواه است. وی به صراحت گفته است که نظراتش با حرف‌های کامرون تغییری نکرده است.

مارک کرک دیگر سناتوری که کامرون با او صحبت کرده هم گفته است که اقدام اخیر وی سازنده نبوده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها