امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14155
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۳
تعداد بازدید: 128
مسعود اطیابی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص انتظارش از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم گفت: به طور مشخص دو موضوع اساسی دارند در 16 ...

مسعود اطیابی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص انتظارش از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم گفت: به طور مشخص دو موضوع اساسی دارند در 16 سال گذشته از آمدن یک گروه و حذف آدم‌های غیر همفکر ضربات زیادی دیده‌ایم و این تفکر ضربه زیادی به سینما زده است و باعث شده تا در طی این سالها سینماگران زیادی را از دست بدهیم.

وی افزود: متأسفانه در تمام 16 سال گذشته نوع حمایت‌ها و نوع برخورد با هنرمندان سیاسی و جناحی بود و علیرغم اینکه بیشتر هنرمندان جناحی نیستند امیدوارم هم رئیس‌جمهور و هم وزیر ارشاد آینده فراجناحی عمل کنند و یک تعامل دوسویه با هنرمندان داشته باشند.

این تهیه‌کننده سینما خاطر نشان کرد: انتظار دوم من به عنوان یک سینماگر از وزیر ارشاد آینده این است که از فرصت ریاست ایران در جنبش کشورهای عدم تعهد استفاده کنند و با توجه به زمان دو ساله‌ای که تا پایان ریاست ایران باقی است به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند تا از ظرفیت این کشورها برای رشد و توسعه سینما بهره‌گیری شود.

اطیابی خاطر نشان کرد: امیدوار هستم وزیر آینده از فرصت کشورهای غیرمتعهد استفاده کند و یک جایزه‌ای تحت عنوان سینمای نوین جهان پایه‌گذاری شود تا فیلم‌های مختلفی که نگاه انسانی دارند و به پیشرفت کشورهای عضو عدم تعهد کمک می‌کنند مورد تجلیل قرار گیرد.

وی همچنین در مورد پیشنهادش برای وزیر ارشاد آینده گفت: به طور کلی همه وزرای پیشین ما آدم‌های خوبی بودند و بزرگترین نگرانی از مدیران پایین‌دستی بوده است اما با این شرایط اگر آدم‌های جدیدتری انتخاب شوند جذاب‌تر خواهد بود و همانطور که آقای روحانی یک روح تازه‌ای در جامعه دمیده است استفاده از نفرات جدیدتر نیز می‌تواند روح جدیدتری در عرصه فرهنگ و هنر بدمد.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها