امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141550
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ولادیمیر یوسیوف» مدیر یک مرکز تحقیقاتی در روسیه بر افزایش همکاری‌

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ولادیمیر یوسیوف» مدیر یک مرکز تحقیقاتی در روسیه بر افزایش همکاری‌ های نظامی دو کشور روسیه و ایران در آینده تاکید کرد.
 «ولادیمیر یوسیوف» مدیر مرکز تحقیقاتی سیاستگذاری عمومی روسیه در مصاحبه‌ای که امروز پنجشنبه خبرگزاری «ترند» آذربایجان آن را منتشر کرد، به سوالات این رسانه درباره همکاری‌ها بین روسیه و ایران پاسخ داد.
«ولادیمیر یوسیوف» گفت: «دو کشور ایران و پاکستان می‌توانند نقش "شریک جدی" روسیه در خاورمیانه را ایفا کنند. البته ایران شریک سخت تری است اگرچه منافع مسکو با تهران در بسیاری از مسائل با هم تلاقی دارد که این موضوع سبب افزایش همکاری‌ها خواهد بود، بویژه با توجه به تحریم‌هایی که علیه هر دو کشور اعمال شده است».
تحلیلگر روس با اشاره به قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران درباره ممنوعیت ارسال سلاح‌های سنگین و حمایت روسیه از آنها افزود: «روسیه از این قطعنامه‌ها حمایت کرده و سخت است که اکنون از این حمایت دست بردارد البته این موضوع نمی‌تواند سبب ممنوعیت همکاری‌های نظامی بین دو کشور شود».
این تحلیلگر روس با اشاره به موضوع ارسال سامانه موشکی اس 300 به ایران گفت: «برای موضوع توسعه همکاری نظامی، خیلی مهم است تا (موضوع) ارسال سیستمهای اس 300 بسته شود و پس از آن احتمالا مسائل جدید درباره انواع دیگر سلاحها و زیردریاییهای فسیلی  و دیگر موضوعات مطرح می‌شود».
پرونده ارسال سامانه موشکی اس 300  در جریان سفر اخیر وزیر دفاع روسیه به تهران و اظهارنظر وی درباره «احتمال» ارسال این سامانه، پس از مدتی بی خبری درباره این قرارداد امضا شده بین دو کشور باز هم خبرساز شد تا جایی که یک مقام وزارت خارجه آمریکا با هرگونه ارائه سامانه موشکی اس 300 به ایران مخالفت کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها