امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۹:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141551
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا اعلام کردند که اوباما و جان کری در جریان سفر ماه مارس

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا اعلام کردند که اوباما و جان کری در جریان سفر ماه مارس نتانیاهو به آمریکا، با وی دیدار نمی‌کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز،‌ کاخ سفید امروز پنجشنبه اعلام کرد که باراک اوباما در جریان سفر نتانیاهو به واشنگتن که قرار است 12 اسفند انجام گیرد،‌ با وی دیدار نخواهد کرد.

در توضیح دلیل عدم دیدار اوباما با نتانیاهو آمده است: رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل نزدیکی این سفر با انتخابات پارلمانی اسرائیل و پرهیز از تاثیرگذاری بر رای‌گیری در کشور خارجی» با نخست وزیر اسرائیل دیدار نمی‌کند.

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید در همین رابطه گفت: «رئیس‌جمهور آمریکا بیش از هر رهبر دیگری در جهان با نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل داشته است. رئیس‌جمهور با رهبر منتخب اسرائیل پس از برگزاری انتخابات دیدار خواهد داشت».

پس از این بیانیه جنیفر ساکی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که جان کری هم به همین دلیل با نتانیاهو در جریان سفرش به واشنگتن دیدار نخواهد کرد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه رسماً دعوت جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا برای دعوت در کنگره را پذیرفت.

در بیانیه‌ای که دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی منتشر کرده آمده است که نتانیاهو روز سوم ماه مارس (12 اسفند) به واشنگتن سفر می‌کند. پیش از این اعلام شده بود وی در ماه فوریه در کنگره سخنرانی می‌کند.

در بخشی از بیانیه دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تأکید شده بود که این سخنرانی به وی امکان می‌دهد تا از باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا و کنگره بابت حمایت‌هایشان از این رژیم تشکر کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها