امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141560
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، تجاوز هوایی اسرائیل به قنیطره سوریه و هدف گرفتن جمعی از مبارزان حزب الله این روزها حدیث ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، تجاوز هوایی اسرائیل به قنیطره سوریه و هدف گرفتن جمعی از مبارزان حزب الله این روزها حدیث هر محفل سیاسی یا مردمی در فلسطین اشغالی شده است.

در هر حال جامعه فلسطینی تردیدی ندارد که پاسخ به این جنایت اسرائیل، کوبنده و بازدارنده خواهد بود اما منتظر آن لحظه هستند تا با پاسخ به این تجاوز جشن و پایکوبی کنند همان گونه که از عملیات شهادت طلبانه و قهرمانانه روز چهارشنبه «حمزه محمد مترک» جوان 23 ساله اهل طولکرم در تل آویو شادمانی کردند؛ جوانی که در پاسخ به تجاوز هوایی پنجاه روز اخیر اسرائیل به غزه و یورش‌های متوالی صهیونیست به مسجد الاقصی دست به اقدام جسورانه‌ای زده و شانزده صهیونیست را با سلاح سرد زخمی کرد.

سیاستمداران و تحلیلگران فلسطینی نیز  با آرای افکار عمومی موافقند و همگی ضربات گذشته حزب الله و عملیات‌های بی نظیر آن علیه رژیم صهیونیستی را یاد آور شده و اطمینان خاطر می‌دهند که حزب الله به تجاوز اسرائیل خیلی زود پاسخ می‌دهد.

اسرائیل از ترس پاسخ کوبنده مقاومت سرگردان است/اظهارات ایرانی ها درباره حذف اسرائیل از جغرافیای سیاسی منطقه شوخی بردار نیست

«طلال عوکل»، تحلیلگر سیاسی فلسطین در این باره گفت: ترس از واکنش مقاومت لرزه بر اندام اسرائیل انداخته است و این رژیم در برابر اشکال قابل پیش بینی پاسخ به این تجاوز از سوی محور مقاومت، دست و پای خود را گم کرده  و سرگردان است.

عوکل با تاکید بر اینکه پاسخ مقاومت کوبنده و بسیار نزدیک خواهد بود، گفت: حزب الله نمی‌تواند این نیاز را که باید به ترور فرماندهانش پاسخ کوبنده‌ای بدهد نادیده بگیرد.

تحلیلگر سیاسی فلسطین افزود:همان طور که سردار سرلشکر «محمد علی جعفری» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد صاعقه‌هایی ویرانگر در انتظار اسرائیل است  و وی بار دیگر اسرائیل را جرثومه فسادی خواند که باید از جغرافیای سیاسی منطقه حذف شود بنابراین در مدت کوتاه پیش رو شاهد پاسخ قوی به تجاوز اسرائیل خواهیم بود.

تحلیلگر سیاسی فلسطین گفت: اسرائیل با دست خود گور خود را کنده است و این سران افراط گرا و کور و دیوانه صهیونیست هستند که اجل این رژیم را فراخواندند.

عوکل تاکید کرد: امروز حذف شدن اسرائیل از صحنه جغرافیای سیاسی منطقه، موضوعی است که نویسندگان، فرهنگیان و اندیشمندان صهیونیست هم به وفور و با نگرانی‌های زیاد در باب آن نوشته و سخن رانده اند.

تحلیلگر سیاسی فلسطین گفت: صحنه کلی سیاست اسرائیل در این روزها نشان می‌دهد که رهبران آن در رقابت برای کسب آرای رای‌دهندگان به سر می‌برند و بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر این رژیم و همدستانش خون فلسطینیان  و اعراب را ابزار مبارزات انتخاباتی خود می کنند.

عوکل تصریح کرد: اگر اسرائیل جرقه آتش درگیری را روشن کرده است مطمئنا نمی‌تواند پایان آن را پیش بینی کند چرا که همه شواهد از سرنگونی اهداف، انگیزه‌ها و افرادی حکایت می‌کند که از گزینه حمله به مقاومت حمایت می‌کنند.

وی افزود: حمله دیوانه وار اسرائیل به قنیطره آن گونه که منابع اسرائیلی ادعا می‌کنند ناخودآگاه یا تصادفی نبوده است و این گونه حملات بر اساس اطلاعات محرمانه و رد یابی دقیق صورت می‌گیرد و چیزی که اسرائیلی‌ها می گویند که از حضور سردار ایرانی در کاروان حزب الله بی اطلاع بوده اند و یا اینکه گمان می‌کردند مبارزانی سطح پایین را هدف گرفته‌اند قابل باور نیست.

تحلیلگر فلسطینی گفت: همان گونه که منابع سازمان ملل می گویند اسرائیل قطعنامه 1974 را نقض کرده و این برای اولین بار نیست که اسرائیل بخصوص در جریان بحران سوریه این قطعنامه را نقض می‌کند.

وی افزود: نقض مکرر قطعنامه 1974 از سوی اسرائیل برای سوریه کافی بوده تا جبهه بسته جولان را در برابر مقاومت باز کند قضیه‌ای که برای مخالفان مسلح سوریه سخت تمام می‌شود چرا که کاملا روشن است که برخی از آنها آماده همکاری با اسرائیل هستند و شماری از جنگجویان آنها برای درمان به اسرائیل منتقل شده‌اند.

پاسخ مقاومت به تجاوز اسرائیل حتمی است/منطقه در آینده نزدیک شاهد تحولات مهمی خواهد بود

«صابر عارف»، تحلیلگر سیاسی فلسطین نیز پاسخ به تجاوز اسرائیل را حتمی خواند و گفت: ممکن نیست که حزب الله از این تجاوز اسرائیل بگذرد و زیانی که اسرائیل از این حمله خود متحمل می‌شود قابل ارزیابی نیست.

وی افزود: اگر حزب الله بخواهد پاسخ سریعی یعنی طی چند هفته آینده بدهد ممکن است که به عملیات زمینی از طریق خاک جولان و یا شمال فلسطین اشغالی هم مرز با لبنان اقدام کند و یا در خارج از این دو منطقه عملیاتی ضد صهیونیستی را به اجرا خواهد گذاشت و سپس با صدور اعلامیه‌ای مسئولیت رسمی آن را خواهد پذیرفت  و اگر چنین پاسخی بدهد در تاریخ حزب الله بی سابقه بوده است چرا که پیش‌تر این روش را بکارنگرفته است.

وی افزود: انتظار می‌رود حمله اسرائیل به قنیطره موجب شود که منطقه شاهد بهاری داغ شود که با نتایج و تغییرات مهمی روبرو خواهد بود.

پیامدهای تجاوز به قنیطره برای اسرائیل، آمریکا و آنهایی که در برابر این جنایت سکوت کرده اند سنگین است

«علی جرادات»، نویسنده و تحلیلگر سیاسی فلسطین نیز تاکیدکرد: پیامدهای تجاوز اسرائیل به قنیطره هرگز به نفع این رژیم و متحد ثابت آن آمریکا و همه کسانی که در برابر جنایات اسرائیل سکوت اختیار کرده‌اند نیست و ما باید منتظر بمانیم و ببینیم.

وی سکوت جهایان در قبال این جنایت خصمانه جدید اسرائیل را محکوم کرد و گفت: این سکوت چیز عجیبی نیست، پیش از این نیز دنیا در برابر جنایات اسرائیل سکوت کرده یا بعضا همدستی یا حمایتی نیز از این رژیم داشته، تجاوزات اسرائیل اعم از فجایع هولناک، جنایات جنگی و اشکال مختلف نسل کشی یک روز هم متوقف نشده است.

جرادات افزود: مکان وقوع حادثه قنیطره، مثلث مرزی سوریه، لبنان و فلسطین است و تنها پنج کیلومتر تا پست های مرزی ارتش اسرائیل در جولان اشغالی فاصله داشت و در هر تجاوز آتی اسرائیل علیه لبنان ،این نقطه از مرز توسط مقاومت مردمی شعله ور خواهد شد و اسرائیل هزار بار این قضیه را محاسبه کرده است بخصوص که ارتش اسرائیل در زمان حمله سال 2006 به لبنان کاملا در تحقق پیروزی قاطع و سریع برای خود ناتوان مانده بود و درس دیگری هم از جنگ سال 2000 دارد که در جنوب لبنان بدست نیروهای مقاومت کاملا سرکوب شد.

حزب الله با کمک سوریه و ایران آتش مقاومت را در جولان روشن می‌کند/همدستی تکفیری ها با اسرائیل آشکار است

تحلیلگر سیاسی فلسطین گفت: با توجه به مقام و هویت فرماندهان حزب الله و فرمانده ایرانی که هدف تجاوز هوایی اسرائیل در قنیطره قرار گرفتند حزب الله با موافقت رسمی سوریه و حمایت‌های کامل از سوی ایران مقاومت مردمی را در جبهه جولان به راه خواهد انداخت.

وی در پایان به دو واقعیت اصلی اشاره کرد و گفت: واقعیت نخست این است که اسرائیل کاملا با گروه‌های تروریستی-تکفیری در داخل سوریه و لبنان و یا خارج از این دو کشور همدست است و حقیقت دوم این است که حزب الله از قدرت مقاومت برای دفاع جدی و مقتدرانه از لبنان در برابر حملات مستمر اسرائیل به قدرت مقاومت راهبردی و برخوردار از قدرتی بی نظیر مبدل شده است که می تواند اسرائیل را در خارج از لبنان نیز هدف قرار بدهد و این هدف گیری از طریق رویارویی با گروه‌های تروریستی-تکفیری است.

انتهای پیام/ز
 

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها