امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141561
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینکو»، بر اساس گزارش ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینکو»، بر اساس گزارش رسانه‌ های برزیل، این کشور با بدترین نوع خشکسالی طی 80 سال اخیر در میان گرمای شدید هوا مواجه است و بدین ترتیب مقامات برزیل را مجبور به انجام اقداماتی در چندین ایالت این کشور کرده است.

با توجه به اعلام مرکز ملی کنترل و هشدار فجایع طبیعی برزیل، در صورتی که میزان بارندگی‌ها در منطقه سیستم تامین آب «کانتارئیرا» که آب 8.8 میلیون نفر در «سائو پائولو» (جنوب شرقی برزیل) را تامین می‌کند به 50 درصد پائین‌تر از حد میانگین برسد، می‌تواند منجر به خشک شدن این منبع در طول 4 ماه شود.

«آدریانا کوئارتاس» متخصص برزیلی اعلام کرد که میزان بارندگی‌ها در 5 منطقه این کشور مورد ارزیابی قرار گرفته و نتایج آن با سال 2014 مقایسه شده است.

وی گفت: در این مناطق تنها 60.9 میلی‌متر معادل 22.5 درصد از حد متوسط مورد انتظار برای ماه ژانویه بارندگی وجود داشته است.

به درخواست سازمان برق برزیل، برق 8 ایالت و یک منطقه فدرال این کشور برای مقابله با بحران بزرگ خشکسالی در میان گرمای شدید هوا قطع شده است.

ایالت‌های «سائو پائولو»، «ریو دو ژانیرو» (جنوب شرقی)، «میناس خرائیس» (جنوب شرقی)، «ریو گراند دو سول» (جنوب)، «پارانا» (جنوب)، «سانتا کاتارینا» ( جنوب)، «اسپیریتو سانتو» (جنوب شرقی)، «گوئیاس» (مرکز) برزیل تحت تاثیر قطع برق به دلیل میزان مصرف بالای استفاده از سیستم‌های تهویه هوا قرار دارند.

به عنوان مثال در «سائو پائولو» درجه حرارت هوا ممکن است به 36.5 درجه سانتیگراد هم برسد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار