امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141565
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 183
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حبیب‌اله حبیبی‌فهیم در خصوص نمایشگاه «یاد یار مهربان» در ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حبیب‌اله حبیبی‌فهیم در خصوص نمایشگاه «یاد یار مهربان» در خصوص کارکرد اصلی این نمایشگاه گفت: کارکرد اصلی نمایشگاه در ابتدای ایجاد، به‌روز رسانی کتاب‌خانه‌های مدارس بوده است اما از این دوره رویکرد جدیدی در نمایشگاه حاکم خواهد شد.

وی افزود: در دوره‌ی جدید نمایشگاه سعی شده اقشار دیگر جامعه هم با تخفیف خوب بتوانند از کتاب‌های موجود در نمایشگاه بهره‌مند شوند.

حبیبی به کار کارشناسی انجام گرفته روی کتاب‌های نمایشگاه توسط شورای سیاست‌گذاری اشاره و بیان کرد: انتخاب کتاب‌ها توسط شورای سیاست‌گذاری بسیار مهم و ارزشمند است، زیرا کتاب‌های خوب در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد و آن‌ها در انتخاب کتاب مشکلی نخواهند داشت.

معاون تولید مؤسسه‌ی نشر شهر با بیان این مطلب که امسال نظرسنجی عیار تأثیرگذاری نمایشگاه را روشن خواهد کرد، عنوان کرد: امسال یک نظرسنجی خوب و دقیق در نمایشگاه برگزار خواهد شد که طی آن میزان ارتباط قشر دانش‌آموز با نمایشگاه به خوبی بررسی و نتایج آن در دوره‌های بعد اعمال می‌شود.

وی در مقایسه‌ی این نمایشگاه با نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: در این نمایشگاه کتاب‌ها به‌صورت رایگان در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد و نظم و ترتیب خوبی برای ورود کتاب‌ها به نمایشگاه و انتخاب دانش‌آموزان وجود دارد، در حالی که در نمایشگاه بین‌المللی شاهد چنین رویکردهایی نیستیم.

حبیبی با اشاره به تأثیر برگزاری نمایشگاه در ایجاد ارتباط میان ناشران و معلمان و مدیران مدارس خاطرنشان کرد: نوع انتخاب کتاب‌ها توسط معلمان و مدیران در مدارس ذائقه‌ی آن‌ها را برای ناشران نمایان می‌کند و شرایطی را فراهم می‌کند که آن‌ها در سال‌های بعد کتاب‌هایی مطابق میل معلمان و مدیران مدارس تولید کنند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار