امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141570
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 191
روزنامه جوان نوشت: در پی انتشار گزارش افشاگرانه روز گذشته «جوان» با عنوان «سردبیر خبرگزاری‌ دولتی کتاب ضدانقلابی‌اش را ...

روزنامه جوان نوشت: در پی انتشار گزارش افشاگرانه روز گذشته «جوان» با عنوان «سردبیر خبرگزاری‌ دولتی کتاب ضدانقلابی‌اش را توزیع کرد»، امروز «جوان» ابعاد تازه‌تری از آنچه محمدرضا اسدزاده در ایبنا (خبرگزاری کتاب) انجام داده را به همراه بخش‌های جدیدی از کتاب موهن «من این نسل» منتشر می‌کند.علی شجاعی صائین، مدیر اداره کتاب وزارت ارشاد در گفت‌و‌گو با «جوان» با تأکید بر عدم صدور مجوز کتاب «من این نسل» از سوی وزارت ارشاد گفت: در صورت مشاهده نسخه‌های این کتاب قطعاً اقدام به جمع‌آوری آن خواهیم کرد.

شجاعی افزود: پیش از این نظر خودمان را در مورد «من این نسل» به صالحی، معاون فرهنگی وزیر ارشاد اعلام کرده‌ایم و از نظر ما این کتاب غیرقابل انتشار است.وی تأکید کرد: بارها درباره‌این کتاب و نویسنده‌اش به آقای صالحی هشدار داده بودم. شجاعی صائین که عضو هیئت امنای خانه کتاب است درباره اینکه چرا باید شخصی که آشکارا در کتابش به ارزش‌های ملی توهین می‌کند و هیچ التزامی نیز به قوانین ممیزی ندارد، به سردبیری خانه کتاب گماشته می‌شود، گفت: این مسئله را باید از معاونت فرهنگی پیگیری کنید.پیگیری خبرنگار «جوان» حاکی است اسدزاده از زمان آغاز به کار در ایبنا شروع به تغییرات عمده‌ای در ساختار نیروی انسانی این مجموعه رسانه‌ای می‌کند. یکی از اعضای پیشین ایبنا در گفت‌و‌گو با «جوان»، از اخراج چند تن از نیرو‌های خبرگزاری کتاب توسط اسدزاده با ارسال ایمیل! خبر داد و گفت: « اسدزاده تلاش می‌کند با محدود کردن دسترسی دبیران به بخش ارسال خبر و مدیریت اخبار، کنترل شدیدی را اعمال کند و تنها اخبار مورد نظر خود را روی سایت قرار دهد. این مدیر انتصابی تلاش می‌کند تا اخبار مربوط به جریان روشنفکری ایران را در رأس اخبار خود قرار دهد و از سوی مقابل نگاه قهرآمیزی نسبت به اخبار حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در پیش می‌گیرد که در نهایت به حذف این بخش می‌انجامد.»وی همچنین گفت: «اسدزاده در جریان جنگ غزه زمانی که از وی درخواست می‌شود تا در ایبنا بخشی را به بازتاب جنایت‌های صهیونیست‌ها و تهیه اخبار پیرامون آن اختصاص دهد، جمله‌ای را با این مضمون می‌گوید که آنها (فلسطینی‌ها) موشک نیندازند تا موشک بهشان پرتاب نشود، تا زمانی که در مدارس انبار اسلحه ایجاد و از آنجا موشک پرتاب می‌کنند، باید هم منتظر جواب باشند. استدلال اسدزاده شباهت کاملی به مواضعی دارد که شبکهBBC در آن ایام نسبت به جنایت حقوق بشری اسرائیل در غزه داشت. جالب است که اندکی بعد صفحه ویژه غزه در ایبنا ایجاد می‌شود.»

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; صرفا آن را بازنشر کرده است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها