امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141574
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، اولین روز جشنواره تئاتر فجر با 14 اجرای صحنه ای همراه بود. اولین نمایش که روی صحنه رفت نمایش «بیرون پشت ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، اولین روز جشنواره تئاتر فجر با 14 اجرای صحنه ای همراه بود.

اولین نمایش که روی صحنه رفت نمایش «بیرون پشت در»  تالارحافظ ساعت 17 بود که نسبت به نمایش «کسی دست به عصا توی شکمم راه می رود» که در تماشاخانه مهر در ساعت 16روی صحنه رفت پربازدیدتر بود شاید یکی از دلایل آن نزدیکی تالار حافظ به مرکز هنرهای نمایشی و مجموعه تئاتر شهر بود. نمایش «بیرون پشت در» به کارگردانی ایمان اسکندری بود که در بخش مرور و مسابقه بین الملل جشنواره تئاتر فجر به صحنه رفت و در اجرای اول خود میزبان داوران این بخش بود.

در سالن چهارسو نمایش «دیده بانان» در دو بخش مرور تئاتر ایران در سال 93 و مسابقه بین الملل در دو نوبت 18:30 و 20:30 روی صحنه رفت . این اثر که نوشته پیرروبر لو کلرک است را محمدرضا خاکی به روی صحنه برد و در هر دو نوبت با اقبال مواجه شد.

نمایش «مرگ فروشنده» نوشته آرتور میلر و کارگردانی نادر برهانی مرند در بخش مرور تئاتر ایران و مسابقه بین الملل در مجموعه تئاتر شهر اجرا شد. معمولا سالن اصلی تئاتر شهر با استقبال خوب مخاطبان همراه است که این بار نیز از این قاعده مستثنی نبود صندلی های سالن پر شدند اما تاخیر اجرای «دیده بانان» باعث تاخیر حضور داوران سر نمایش «مرگ فروشنده» شد و همین امر موجب شد کار با حدود 30 دقیقه تاخیر اجرا شود

نمایش های ایرانشهر هم با مخاطب خوبی همراه شد و «به اتفاق خانواده» نوشته و کارگردانی رسول کاهانی که در بخش مسابقه تازه های تئاتر ایران و نسل نو به روی صحنه رفت مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

تماشاخانه مهر شاهد حضور علیرضا تاج گردون نماینده مجلس شورای اسامی برای دیدن نمایش «کسی دست به عصا توی شکمم راه می رود» بود.

در اولین روز برگزاری جشنواره نمایشگاه عکس جشنواره سی‌و‌سوم تئاتر فجر در تماشاخانه ایرانشهر برپا شده است. نمایشگاه پوستر هم دو بخش دارد که آثار گرافیست‌های ایرانی بر دیوار راهرو طبقه دوم خانه هنرمندان نصب و در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است، بخش دوم این نمایشگاه، شامل پوسترهای کاری پیپو، هنرمند سرشناس فنلاندی است که در یکی از تالارهای طبقه دوم خانه هنرمندان به نمایش در‌آمده است. این نمایشگاه روز گذشته  با حضور اردشیر صالح‌پور، دبیر سی‌و‌سومین جشنواره تئاتر فجر و سرپرست مرکز هنرهای نمایشی، ابراهیم حسینی، دبیر بخش پوستر و علیرضا غفاری یکی از داوران این بخش افتتاح شد. در این مراسم هنرمندان گروه نمایش «بازار» از کشور عمان نیز حضور داشتند.

سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر فجر با دبیری اردشیر صالح‌پور از یکم تا 12بهمن ماه 93 برگزار می‌شود.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها