امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141575
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کشیش واینا سرگیز جانشین خلیفه‌گری آشوری کلدانی کاتولیک در نشست «نفی ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کشیش واینا سرگیز جانشین خلیفه‌گری آشوری کلدانی کاتولیک در نشست «نفی توهین به مقدسات ادیان با راهبرد صلح عادلانه» که عصر امروز در شعبه 2 هتل بزرگ تهران برگزار شد،‌ ابتدا آیاتی از حضرت پولس خواند، سپس اظهار داشت: انسان‌ها برای انجام کارها و تمایلات آزادند اما نباید خود را بنده آزادی کنند. از نظر ادیان الهی، انسانیت آزاد است اما آیا ما باید زبان خود را برای سپاس از خداوند بچرخانیم یا برای توهین؟! هر اعتقادی داشته باشیم آیا برای توهین فراخوانده شده‌ایم؟

وی افزود: ما آشوریان اولین جامعه‌‌ای هستیم که در ایران زندگی می‌کنیم اما هیچ‌گاه اختلافی نداشته‌ایم چرا که حضرت مسیح می‌گوید: «حکم من این است که یکدیگر را دوست داشته باشید.» اگر محبت نداشته باشیم مانند طبل تو خالی هستیم. ما به عنوان یک ایرانی دوست نداریم به هیچ کس توهین شود، با احساسات دیگری بازی‌کردن برای ما خیلی ناگوار است.

جانشین خلیفه‌گری آشوری کاتولیک ادامه داد: قطعاً جسارت به پیامبر گرامی اسلام را محکوم می‌کنیم اما قضاوت نمی‌کنیم؛ چون فرموده شده «قضاوت نکنید که بر شما قضاوت خواهد شد». باید راه زندگی را به آنان بیاموزیم. پریروز خودم جلوی سفارت فرانسه بودم، می‌دیدم مسلمانان چگونه با احساسات، اعتراض خود را بیان می‌کردند. ما واقعاً نمی‌پسندیم به هیچ پیامبر اولوالعزمی توهین شود.

کشیش واینا سرگیز خاطرنشان کرد: نباید آن کاریکاتوریست نشریه شارلی ابدو را آنقدر بزرگ کنیم که تصور کند همه جهان متوجه او هستند و فردا کاریکاتور دیگری بکشد. از خدا می‌خواهیم او را به راه راست هدایت فرماید.

وی در پایان تصریح کرد: خوشحالیم کشورمان ایران این فرصت را داده که آزادانه عقاید خودمان را بیان کنیم و هیچ‌کس عقیده‌اش را به ما تحمیل نمی‌کند. ما ایرانی‌ها باید برای غربیان الگو باشیم و ببینند که در عین آزادی به کسی توهین نمی‌کنیم.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها