امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141576
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسقف نشان (ایلیاس) کاراکهایان رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه کاتولیک ایران در ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسقف نشان (ایلیاس) کاراکهایان

رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه کاتولیک ایران در نشست & laquo;نفی توهین به مقدسات ادیان با راهبرد صلح عادلانه» که عصر امروز در شعبه 2 هتل بزرگ تهران برگزار شد،‌ گفت: به دنبال فرمایشات جناب پاتریاک، این سخنان را تأیید می‌کنم و معتقدم از آزادی‌ای که خدا به ما اهدا کرده است باید برای احترام متقابل و دوست‌داشتن یکدیگر استفاده کنیم، عشق به خداوند از طرف خدا به ما داده شده و بسیار مهم و اساسی است.

وی تأکید کرد: هیچ کس اجازه ندارد احترام متقابلی را که هر یک از ما به یکدیگر داریم، به سخره بگیرید و به ادیان توهین کند.

اسقف کاراکهایان خاطرنشان کرد: حضرت مسیح(ع) هیچ‌وقت ایمان خود را به مردم تحمیل نکرد بلکه به همه احترام می‌‌گذاشت و سعی می‌کرد داشته‌ها و ایمان خود را در اختیار مردم قرار دهد. احترام متقابل به یکدیگر یعنی داشتن صلح در جهان.

وی افزود: هر کدام از ما وجدان شخصی داریم که تا حدودی از فرهنگ ما نشأت گرفته است، هر یک از ما باید ایمان‌مان را داشته باشیم و این حق را نداریم که خواسته خود را به کسی تحمیل کنیم، بنابراین بهتر است هر کدام به یکدیگر احترام بگذاریم ایمان و ایمان یکدیگر را محترم بشماریم.

رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه کاتولیک ایران ادامه داد: کسی حق ندارد با سوءاستفاده از نام خداوند بخواهد ایمان کسی را تغییر دهد یا تحقیر کند.

اسقف کاراکهایان گفت: اگر طالب صلح در جهان هستیم باید به آزادی بیان و آزادی ایمان احترام بگذاریم و با آزادی متقابل می‌توانیم این صلح را داشته باشیم وگرنه در آینده جنگ سختی پیش‌رو خواهیم داشت.

وی در پایان اظهار داشت: دعا می‌کنیم خدا به ما ایمانی عطا کند که فکرمان پاک‌تر شود و در کنار یکدیگر صلح را داشته باشیم.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار