امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141577
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، موبد رشید خورشیدیان رئیس انجمن موبدان جامعه زرتشتیان تهران در نشست «

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، موبد رشید خورشیدیان رئیس انجمن موبدان جامعه زرتشتیان تهران در نشست « نفی توهین به مقدسات ادیان با راهبرد صلح عادلانه» که عصر امروز در شعبه 2 هتل بزرگ تهران برگزار شد،‌ سخنان خود را با نام خدا شروع کرد و ادامه داد: به نام خدایی که همه ما اعم از زرتشتی، مسیحی، کلیمی و مسلمان به آن ایمان داریم، خدای یکتایی که آفریننده جهان هستی است.

وی سپس درباره انتشار کاریکاتور موهن از پیامبر اسلام در نشریه فرانسوی شارلی ابدو اظهار داشت: این خبر روح همه ما را آزار داد و هم ما از این امر ناراحتیم. چرا در عصری که همه ما ادعا داریم از نظر فرهنگی، اخلاقی، تمدن و مدنیت بسیار پیشرفته هستیم، این اتفاق باید بیفتد؟!

رئیس انجمن موبدان جامعه زرتشتیان تهران ادامه داد: هدف همه پیامبران آسمانی اعم از حضرت محمد، مسیح، موسی و زرتشت -که درود خدا بر همه آنان باد - یکتاپرستی است و چقدر خوب است که همه ما بدانیم این اهانت که در فرانسه اتفاق افتاد، اهانت به یک پیامبر آسمانی بود؛ پیامبری که 1.5 میلیارد پیرو دارد. اسم این کار را چه می‌شود گذاشت؟ آیا جز وحشی‌گری و سوءاستفاده از آزادی نام دیگری دارد؟

موبد رشید خورشیدیان تأکید کرد: جامعه زرتشتیان خودش را در این ناراحتی سهیم می‌داند و از درگاه خداوند آرزو می‌کنیم از این به بعد دیگر شاهد این اقدامات نباشیم. این اتفاق را به شدت محکوم می‌کنیم و نه تنها زرتشتیان ایران که از کشورهای دیگر نیز به دشت ناراحت شدند، امیدواریم کسانی که چنین کارهایی کردند به بدترین سرنوشت دچار شوند و دستشان کوتاه شود.

رئیس انجمن موبدان جامعه زرتشتیان تهران در پایان سخنان خود اظهار داشت: افتخار می‌کنیم رهبر عالی‌قدر ما حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پاسدار این فرهنگ هستند که همیشه صمیمت و احترام به آداب و سنن ادیان آسمانی را پاس می‌دارند. در پایان از درگاه خداوند آرمان داریم از این به بعد چنین مسائلی برای هیچ یک از ادیان الهی اتفاق نیفتد، از این به بعد مهر و محبت بین ما ادیان الهی بیش از پیش روزافزون باشد.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها