امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141580
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یونس حمامی لاله‎‏زار، خاخام بزرگ جامعه کلیمیان ایران در نشست «نفی ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یونس حمامی لاله‎‏زار، خاخام بزرگ جامعه کلیمیان ایران در نشست «نفی توهین به مقدسات ادیان با راهبرد صلح عادلانه» که عصر امروز در شعبه 2 هتل بزرگ تهران برگزار شد،‌ گفت: پرسیده می‌شود چرا خداوند ابتدای آفرینش فقط آدم و حوا را آفرید و و انسان‌های دیگری خلق نکرد تا کار ازدیاد نسل سریع‌تر انجام شود. به این دلیل که هیچ انسانی بر انسان دیگری فخر نفروشد که مادر یا پدر من برتر از تو بوده‌اند (همه ما یک پدر و مادر داریم).

وی ادامه داد: از حضرت الیاس نبی نقل است که فرمود من آسمانها و زمین را به شهادت می‌گیرم که در بین انسان‌ها فردی به فرد دیگر ارجحیت ندارد مگر براساس ایمان و تقوایش.

این شخصیت مذهبی کلیمیان افزود: در تورات مقدس آمده است که حتی به فرد ناشنوا هم توهین نکن! چون حتی اگر نشنود باز هم نباید به آن توهین شود، چون تورات می‌گوید مانند خودت را دوست بدار. در این میان شاید فقط بت‌پرستی را بتوان تحقیر کرد، آن هم به دلیل اینکه پیروان ادیان توحیدی، پیرو آیین پرستش بت‌ها نشوند.

حمامی لاله‎‏زار اظهار داشت: اگر خودمان را اشرف مخلوقات می‌دانیم برتری ما به دلیل داشتن روح الهی است و تأکید خدا بر زندگی مسالمت‌آمیز و جذب است نه دفع. همه ما معتقد به آمدن منجی هستیم و در آن روز، همه یکتا و یگانه می‌شوند. برای رسیدن به چنین جامعه‌ای نیاز به گذشت و تحمل یکدیگر است.

خاخام بزرگ جامعه کلیمیان ایران ادامه داد: همه ما آفریده‌های خدا یکتا هستیم و خوشایند نیست بین ما ادیان توحیدی اختلاف باشد.

وی در پایان تأکید کرد: عقل حکم می‌کند وقتی اعتقادی در راستای توحید و یکتاپرستی است باید به آن احترام گذاشت تا به جهانی بهتر و دور از جنگ برسیم.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار