امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141581
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 169
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام جواد محرابی دبیر مجمع فعالان ادیان و فرق در نشست «نفی ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام جواد محرابی دبیر مجمع فعالان ادیان و فرق در نشست «نفی توهین به مقدسات ادیان با راهبرد صلح عادلانه» که عصر امروز با حضور نمایندگان اقلیت‌های دینی ایران در شعبه 2 هتل بزرگ تهران برگزار شد،‌ گفت: از همه بزرگانی که در نشست حاضر شدند و کمک کردند با افراطی‌گری و توهین به مقدسات مقابله کنیم، تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: ما مسلمان‌ها اهانت به پیامبران الهی را اهانت به خودمان می‌دانیم. پیامبران الهی مقدس‌ترین شخصیت‌هایی هستند که از طرف خداوند برای هدایت بشر آمدند، حتی پیامبران غیراولوالعزم نیز نزد ما محترم هستند.

این کارشناس مسائل مذهبی اظهار داشت: در ماجرای نشریه شارلی ابدو می‌خواهم از یک زاویه دیگر وارد شوم؛ به اعتقاد ما آزادی حد و مرز دارد، همانطور که اجازه نمی‌دهیم یک نفر نظم و قوانین بشری را زیر پا بگذارد، بنابراین خطوط قرمز و قوانین الهی نیز باید رعایت شود.

دبیر مجمع فعالان ادیان و فرق تأکید کرد: در مسأله شارلی ابدو این یک جریان فردی نبود بلکه یک جریانسازی است که با مقاصد خاصی هدایت می‌شود. این مجله قبلاً حضرت عیسی، حضرت مریم و حضرت هارون (برادر حضرت موسی) را به تمسخر گرفت، در حالی که در فرانسه راجع به مسائل دیگر چنین آزادی‌هایی وجود ندارد.

این روحانی ایرانی اظهار داشت: ما امروز در حال مبارزه با تروریست‌ها هستیم، غرب هم باید این نفش خود را ایفا کند، نباید یک عده هر کار می‌خواهند بکنند و یک عده چیزی نتوانند بگویند، نباید این آزادی یکطرفه باشد!

وی تأکید کرد: به جوانان و مردم خود تأکید می‌کنیم مراقب باشید در پاسخ به نشریه شارلی ابدو به مقدسات دیگران توهین نکنید، چون غرب به دنلال همین است و می‌خواهد جنگ‌های مذهبی راه بیفتد. ما با پیروان ادیان الهی در ایران در صلح و صفا و آرامش زندگی می‌کنیم و باید بدانیم دشمن نمی‌خواهد ما با این صلح زندگی کنیم، باید از این برادری حفاظت کنیم.

دبیر مجمع فعالان ادیان و فرق در پایان خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب همیشه سعی دارند از حقوق ملت‌های دنیا -چه مسلمان چه غیرمسلمان- دفاع می‌کنند. همانطور که حضرت امام(ره) نیز فرمودند وظیفه انقلاب اسلامی دفاع از «مستضعفین» است، نه فقط مسلمانان.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها