امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141584
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 139
غلامرضا عزیزی، معاون اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره ...

غلامرضا عزیزی، معاون اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره برنامه& zwnj;های آتی انتشارات این سازمان، گفت: در پی تأکید ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تمهیدات لازم برای ارائه قسمتی از اسناد آرشیو سلطنتی دوره قاجار بر روی وب سایت سازمان در حال فراهم‌ آمدن است.

به گفته وی، مقرر شده است که اسناد پس از فهرست‌نویسی به صورت تمام متن در سایت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران قابل دسترسی باشد، همچنین علاوه بر آن، یک جلد از این اسناد که مربوط به گزارش‌های ناصری از قزوین است، به تازگی بازخوانی و بازنویسی آن به اتمام رسیده و در نوبت چاپ قرار گرفته است.

عزیزی ادامه داد: این کتاب دربردارنده بیش از 200 برگ سند از گزارش‌های دوره ناصری از قزوین یا به نوعی گزارش‌های حکام و پیشکاران قزوین به دربار و حاوی مطالبی در خصوص اوضاع اجتماعی و اقتصادی قزوین در آن دوران است.

وی افزود: کتاب «اسناد آرشیو سلطنتی دوره قاجار» در آینده نزدیک به همت همکاران اداره کل تنظیم و پردازش اسناد معاونت اسناد ملی بازخوانی و منتشر می‌شود.

عزیزی درباره کتاب «گوهر ناب»، گفت: این کتاب نیز از مجموعه اسناد اهدایی به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران است که مضمون آن به سرگذشت «میرزا محمد شفیع خراسانی» و فرزندان او تا زمان انقلاب مشروطیت، مربوط می‌شود.

به گفته معاون اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران،  اسناد این مجموعه توسط «احمد محتشمی» از نوادگان این خاندان به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اهدا شده و هم‌اکنون در مدیریت منطقه شمال غرب کشور (تبریز) نگه‌داری می‌شود، که بیشتر این اسناد فرامین و احکام است و اکنون نیز آخرین مراحل چاپ را می‌گذراند.

وی از انتشار ویراست دوم کتاب «مدیریت اسناد الکترونیکی» در آینده نزدیک خبر داد و گفت: ویرایش نخست این کتاب در 5 جلد منتشر شده بود که برای سهولت مخاطبان در امر مطالعه، ویراست دوم، در یک مجلد منتشر می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار