امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141591
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; فعالیت شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در پروازهای داخلی سال گذشته به صورت مقایسه عملکرد ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; فعالیت شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در پروازهای داخلی سال گذشته به صورت مقایسه عملکرد سالانه شرکت& zwnj;های هواپیمای ایرانی در پروازهای داخلی و عملکرد شرکت‌های هواپیمای ایرانی برحسب مبدأ و مقصد در پروازهای داخلی مدنظر قرار گرفته است.

همچنین عملکرد این شرکت‌ها برحسب سهم و رشد سالانه از نظر جابه‌جایی مسافر، حمل بار و پست در فرودگاه‌های کشور تجزیه و تحلیل شده است.

در سال 92 شرکت‌های هواپیمایی ماهان‌ایر، آسمان، ایران‌ایر، ایران‌ایرتور، آتا، کیش‌ایر، زاگرس، تابان، نفت ایران، معراج، کاسپین، قشم‌ایر، هسا، و اترک مبادرت به حمل مسافر، بار و پست در فرودگاه‌های کشور کرده‌اند.

به طور کلی تعداد 16 میلیون 616 هزار و 791 نفر مسافر، 11 هزار و 157 تن بار و 2 هزار و 676 تن پست، سال گذشته در سطح کشور توسط ایرلاین‌های داخلی جابه‌جا شده است که نسبت به سال قبل شامل 16 میلیون 655 هزار و 40 نفر مسافر، 13 هزار و 581 تن بار و 3 هزار و 5 تن پست) در بخش‌های مسافر، بار و پست به ترتیب منفی 0.2 و منفی 17.8 و منفی 10.9 درصد کاهش عملکرد داشته‌اند.

در سال 92 شرکت‌های هواپیمایی قشم‌ایر، کیش‌ایر، آتا، کاسپین، نفت ایران و زاگرس از نظر جابه‌جایی مسافر افزایش عملکرد داشته‌اند.

در مقابل شرکت‌های هواپیما هسا، معراج، آسمان، ایران‌ایر، ماهان و تابان روند نزولی را در عملکرد سالانه خود نشان می‌دهند.
‌در این میان درصد تعداد پروازهای انجام شده شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در پروازهای داخلی سال 91 هم به شرح زیر است:

آسمان 26.52 درصد، ایران‌ایر 19.4 درصد، ماهان ایر 14.31 درصد و ایرتو‌ر 8.89 درصد است.

‌تعداد پروازهای انجام شده شرکت‌های ایرانی در پروازهای داخلی در سال 92 به شرح زیر است:

آسمان 23.99 درصد، ایران‌ایر 16.97 درصد، ماهان ایر 15.17 درصد و ایرتو‌ر 7.32 درصد است.

* عملکرد شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در پروازهای بین‌المللی

عملکرد شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در پروازهای بین‌المللی سال قبل، در بخش‌های مقایسه عملکرد سالانه شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در پروازهای بین‌المللی، عملکرد سالانه شرکت‌های هواپیماهای ایرانی در پروازهای بین‌المللی برحسب مبدأ و مقصد و عملکرد هواپیمایی کشور در پروازهای داخلی و بین‌المللی و عملیات حج تمتع بررسی می‌شود.

همچنین سهم و نرخ رشد عملکرد سالانه شرکت‌های هواپیمایی ایرانی از نظر جابه‌جایی مسافر، حمل‌ بار و پست در فرودگاه‌های کشور مقایسه شده است.

در سال گذشته شرکـت‌های هواپیمایی ایران‌ایر،ماهان‌ایر، آسمان، تابان، کیش‌ایر، ایرتور، زاگرس، آتا، کاسپین، نفت ایران، معراج، هسا و قشم‌ایر خدمات جابه‌جایی مسافر، حمل‌ بار و پست بین‌المللی را در فرودگاه‌های کشور ارائه داد‌ند.

‌تعداد 6 میلیون و 70 هزار و 984 نفر مسافر، 26 هزار و 531 تن بار و 664 تن پست، توسط شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در سال گذشته جابه‌جا شد‌ که نسبت به سال ما قبل آن، شامل 5 میلیون و 8 هزار و 390 نفر مسافر، 28 هزار و 864 تن بار و 595 تن پست‌، در بخش‌های مسافر و پست به ترتیب 21.2 و 11.6 درصد افزایش و در بخش بار منفی 8.1 درصد کاهش عملکرد داشته‌اند.

شرکت‌های هواپیمایی ایر‌تور، تابان و کیش‌ایر نسبت به سال قبل کاهش عملکرد جابه‌جایی مسافر داشته‌اند‌.

بیشترین سهم عملکرد جابه‌جایی مسافر بین‌المللی به شرکت‌های هواپیمایی ماهان‌ایر و بیشترین رشد عملکرد مسافر به شرکت‌ هواپیمایی قشم‌ایر اختصاص داشته است و شرکت‌های معراج و کاسپین در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها