امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141592
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 174
مرتضی رئیسی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، ...

مرتضی رئیسی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;< /strong> و در پاسخ به این پرسش که «در گذشته موضوع ساخت 4 هزار سالن ورزشی و 400 استخر در آموزش و پرورش آغاز شده بود و تاکنون چه تعدادی از این پروژه‌ها به بهره‌برداری رسیده است؟»، ظهار داشت: از چهار هزار سالن ورزشی، ساخت 1400 سالن را شروع کردیم که 600 سالن به اتمام رسید و دانش‌آموزان استفاده می‌کنند.

وی افزود: از تعدادی که شروع به کار شده است، 800 سالن ورزشی به صورت نیمه کاره است و از بابت تأمین اعتبار و تکمیل به موقع در این بخش مقداری دچار مشکل هستیم.

رئیسی با اشاره به تعداد کنونی سالن‌های ورزشی مدارس کشور گفت: اکنون بیش از 3 هزار سالن ورزشی در مدارس کشور وجود دارد؛ یعنی تعداد سالن ورزشی که در آموزش و پرورش مخصوص دانش‌آموزان ساخته شده است، قابل توجه است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش افزود: به ازای هر دانش‌آموز 17 صدم متر مربع فضای ورزشی مسقف وجود دارد، البته با استانداردها فاصله دارد اما عدد آن قابل توجه است و اگر این 800 سالن ورزشی که نیمه تمام است به بهره برداری برسد، صاحب 4 هزار سالن ورزشی در کشور خواهیم شد.

وی با بیان اینکه در کنار سالن‌های ورزشی مسقف، فضاهای ورزشی روباز مدارس نیز وجود دارد تصریح کرد: به خاطر محدودیت‌هایی که مخصوصاً در مدارس دخترانه و در بافت‌های پر جمعیت و در شهرهای بزرگ وجود دارد اعتقاد داریم که در کنار مدارس بزرگ یا داخل مدارس بزرگ و یا در جوار چند مدرسه باید یک سالن ورزشی وجود داشته باشد.

رئیسی تأکید کرد: ابعاد و استاندارد سالن‌های ورزشی مطابق با ورزش‌های دانش‌آموزی ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم تا در بودجه سال 1394 موضوع تأمین اعتبار برای سالن‌های ورزشی نیمه تمام را پیگیری کنیم، عنوان کرد: در تلاش هستیم تا این تعداد سالن ورزشی نیمه تمام در آموزش و پرورش که بعضاً پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد دارند زودتر به بهره‌برداری برسند و در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: ساخت این سالن‌های ورزشی با محوریت درس تربیت بدنی و بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش شروع و در دست اجرا هستند و اعتقاد داریم در جهت افزایش سلامتی دانش‌آموزان و رشد جسمی آنها و مخصوصاً دختران محصل واجب است و تکمیل این سالن‌ها از ضروریاتی است که پیگیر بهره‌برداری زودتر آنها هستیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها