امروز : جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 27
۱۸:۰۴
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1416
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۲۹
تعداد بازدید: 215
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از بوشهر ،علی لاریجانی عصر امروز در نشست شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه ایران اسلامی‌ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از بوشهر ،علی لاریجانی عصر امروز در نشست شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه ایران اسلامی‌ با گذشت از آزمون‌های مختلف توانسته یک غنی‌سازی فکری ایجاد کند تصریح کرد: در هشت سال دفاع مقدس درست است که هزینه زیادی صرف کردیم ولی روحیه مجاهدت و ایثارگری در مردم شکل گرفت.

وی رشد علمی کشور را چشمگیر خواند و افزود: این رشد علمی موجب شد دشمنان ما به خشم بیایند مثل فناوری موشکی در ایران که به عنوان یک سرمایه بزرگ محسوب می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور در زمینه اقتصادی دچار ضعف است بیان کرد: در دو سال گذشته این ضعف بیشتر نمایان شد به‌ گونه‌ای که طبق سند چشم‌انداز باید رشد اقتصادی کشور به 8 درصد برسد ولی اکنون خیلی فاصله داریم.

لاریجانی مشکل گرانی و اشتغال جوانان را از جمله مشکلات اقتصادی دانست و گفت: کارهای زیادی برای رونق اقتصادی وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

وی وجود ذخائر عظیم گاز، تجارت و دریا را در استان بوشهر یک ظرفیت و مزیت بالقوه دانست و افزود: ایجاد صنایع مرتبط با ذخائر گازی و توجه ویژه به ظرفیت‌های تجاری می‌تواند زمینه رشد اقتصادی استان را فراهم آورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی را کلید رونق تولید دانست و بیان کرد: با اجرایی شدن این اصل مهم تولید در اختیار مردم قرار می‌گیرد ضمن اینکه شاهد رقابت در این عرصه خواهیم بود موجب رونق در ابعاد گوناگون اقتصادی می‌شود.

لاریجانی، خلق حماسه اقتصادی را فراهم کردن زمینه آن دانست و تصریح کرد: کشور ما با وجود دشمنان توانسته است استقلال سیاسی خود را حفظ کند و پیشرفت دهد که وجود همگرایی سیاسی در کشور برای صیانت از ساختار نظام اسلامی لازم و ضروری است.

وی تاکید کرد: عرصه انتخابات یک عرصه رقابت و حماسه است که برای نشان دادن اقتدار نباید این رقابت به نزاع تبدیل شود و لازم است در این مورد آسایش ایجاد شود.
انتهای پیام/66006/ق40/ث3001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها