امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141605
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 150
شاهرخ ظهیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به اینکه اتاق بازرگانی چه پیگیری‌هایی برای واردات ...

شاهرخ ظهیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به اینکه اتاق بازرگانی چه پیگیری‌هایی برای واردات میوه‌ های لوکس به میوه‌فروشی‌ها کرده در حالی که بسیاری از میوه‌های تولید داخل روی دست کشاورزان مانده است اینگونه پاسخ داد که بارها در مورد ورود بی‌رویه میوه‌های لوکس تذکر داده‌ایم.

وی افزود: طی آخرین بار که از وزیر جهاد کشاورزی سؤال کردیم که این میوه‌ها چگونه مجوز واردات گرفته‌اند این طور پاسخ گرفتیم که وزارت جهاد کشاورزی هیچ گونه مجوزی برای واردات میوه نداده و تمام اینگونه میوه‌ها از طریق قاچاق وارد کشور شده است.

وی تصریح کرد: ما هم در این زمینه مشکل داریم و نمی‌دانیم چگونه باید با مسئله برخورد کرد که به راحتی قاچاق وارد کشور می‌شود و آب از آب تکان نمی‌خورد.

ظهیری با تأکید بر اینکه طبق اعلام رسمی به جز موز که در کشور کشت نمی‌شود هیچ گونه میوه دیگری از مبادی قانونی حق واردات ندارد افزود: در عین حال واردات رسمی موز هم در مقابل صادرات برخی از اقلام میوه مانند سیب انجام می‌شود تا تعادل بین تولید محصولات کشاورزی و عرضه و تقاضا برقرار شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار