امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14161
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۳
تعداد بازدید: 99
«روح‌الله حجازی» کارگردان سینما در گفت و گو با با خبرنگار سینمایی فارس درباره ویژگی‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم گفت: به عقیده من ...

«روح‌الله حجازی» کارگردان سینما در گفت و گو با با خبرنگار سینمایی فارس درباره ویژگی‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم گفت: به عقیده من اولین ویژگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید هنر را به درستی بشناسد مشکلی که در گذشته وجود داشت وزرایی بر مسند وزارت حضور داشند که شناخت کافی از مقوله فرهنگ و هنر نداشتند و همین امر اهالی فرهنگ و هنر را دچار آسیب بسیاری کرد. من به شخصه یکی از آسیب دیدگان هستم . فیلم‌هایی که در دور‌ه‌های گذشته ساختم  هریک دچار مشکل داشتند و برخورد سلیقه ای با آنها صورت گرفت.

سلامت دلیل کافی برای انتخاب مدیر نیست

و ی در آدامه گفت: انتخاب یک مدیر تنها به صرف آن که خوب و فرد سالم است کار درستی نیست.  فرد علاوه بر سلامت باید مدیر موفقی باشد و شناخت کافی از مسایل داشته باشد.

تعامل وزیر ارشاد با اهالی فرهنگ و هنر

کارگردان «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» به ویژگی ‌دیگر وزیر ارشاد اشاره کرد و گفت: وزیر باید تعامل خوبی با اهالی فرهنگ و هنر داشته باشد تا وقتی راهکارها را طراحی می‌کنند با تعامل درست بتواند موفق عمل کند. در این میان انتخاب درست مدیران میانی از اهمیت خاصی برخوردار است. فاصله بین هنرمند و مدیر در عملکرد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد گذاشت. اگر  تعامل مناسب وجود نداشته باشد شاهد  جدایی میان اهالی فرهنگ و هنر خواهیم بود و آثاری را خواهد داشت که جبران ناپذیر است.

مدیران سینمایی لزوما نباید فیلمساز باشند

وی در ادامه گفت: در حوزه سینما مدیران نباید لزوما فیلمساز باشند. اگر نگاهی به معاونت های سینمایی دوره‌های گذشته داشته باشیم خواهیم دید مدیرانی که فیلمساز نبودند، موفق تر عمل کردند. متاسفانه مدیران درگیر تسویه‌ حساب‌های شخصی شدند

وزیر ارشاد فارغ از نگاه سیاسی عمل کند

حجازی درباره دیگر ویژگی وزیر ارشاد توضیح داد: وزیر ارشاد فارغ از نگاه سیاسی که آن را دنبال می‌کند در حوزه فرهنگ و هنر باید فراجناحی عمل کند. در حوزه سینما هم مدیران میانی همین روند را دنبال کنند و  دغدغه شان واقعا سینما و اعتلای آن  باشند. دوستان باید فارغ از سلیقه و جناح به فرهنگ و هنر کشور خدمت کنند و درگیر برخوردهای سلیقه‌ای و جناحی نشوند زیرا درگیر شدن مدیران با این افکار از شان مدیر می‌کاهد

توجه به زیرساخت‌ها در حوزه سینما

وی به تجهیز سالن‌ها و زیر ساخت‌های سینما اشاره کرد و گفت:  یکی از مسایل مهم زیر ساخت‌ها در حوزه سینما  است. تجهیز سالن‌ها به سیستم دیجیتال و ارتقاء سطح کیفی نمایش باید جزء اولویت‌های مدیران سینما باشد. به عقیده من ارایه بودجه‌های میلیاردی به برخی از فیلم‌‌ها که نمی‌توانند مخاطب را با خود همراه کنند باید درست مدیریت شود و مدیران زیرساخت‌های سینما را در اولویت قرار دهند، بعدها نیز به نیکی از او یاد خواهد شد. بودجه‌های میلیاردی می‌تواند به گونه‌ای مدیریت شود که بخش خصوصی ترغیب به سرمایه گذاری در حوزه سینما باشد و بخش دولتی در تولید آثار سهیم نباشد.

ترغیب بخش خصوصی به سرمایه گذاری در سینما

وی در ادامه تاکید کرد: بسیاری از جوامع دنیا بخش خصوصی در حوزه سینما فعال است و دولت برای رسیدن به اهداف ملی خود یک یا دو پروژه با اهداف خود تولید می‌کند. با این نوع نگاه در شکل کلان دولت نباید تولید انبوه آثار را در برنامه خود قرار دهد تا  بخش خصوصی جرات  سرمایه گذاری داشته باشد.

وزیر ارشاد به اهالی فرهنگ  و هنر اعتماد کند

حجازی به ویژگی‌دیگری از وزیر ارشاد اشاره کرد و گفت: وزیر ارشاد به اهالی فرهنگ و هنر اعتماد داشته باشد. البته برخی از افراد شیطنت می‌کنند و نباید آن‌ها را نادیده گرفته اما اکثر اهالی فرهنگ و هنر دلشان برای این مرز و بوم می تپد و دغدغه فرهنگی دارند. اعتماد به اهالی فرهنگ باعث رشد و تعالی فرهنگ خواهد شد.
 
انتهای پیام / ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها