امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141610
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 106
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری صهیونیستی «عاروتص شوا»، جان بولتون سفیر اسبق ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری صهیونیستی «عاروتص شوا»، جان بولتون سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل امروز جمعه به روند 14 ساله تقابل اتمی دولت کشورش با ایران پرداخت و گفت که ایرانی‌ها تهدیدهای نظامی اوباما را باور نکرده‌اند و دوره تأثیرگذاری تحریم‌ها گذشته است.

بولتون در ابتدا به شعار مشهور اوباما و جورج دبلیو بوش مبنی بر ماندن همه گزینه‌ها بر روی میز پرداخت و گفت:‌«پرزیدنت اوباما بارها در خصوص برنامه هسته‌ای ایران گفته که همه گزینه‌ها روی میز است ولی هیچ‌کس این را باور نمی کند  و از همه بدتر اینکه ایرانی‌ها این حرف را باور نمی‌کنند.»

غربی‌ها و به خصوص آمریکا و اسرائیل، بدون اشاره به خواسته‌های 1+5 از ایران و سابقه همکاری‌های بیش از حد معمول ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بر درازا کشیده شدن مذاکرات اتمی به خاطر نقش منفی ایرانی‌ها، تأکید دارند. ورود بازرسان آژانس به تأسیسات نظامی «پارچین» نمونه‌ای از این همکاری‌ها است.

بولتون با تکرار همین ادعاها گفت: «هیچ تهدید نظامی واقعی از جانب آمریکا، متوجه ایرانی‌ها نیست و شاید به همین خاطر است ایرانی‌ها به نتیجه رسیدن مذاکرات را به تعویق می‌اندازند و امتیازات بیشتری طلب می‌کنند.»

دیپلمات کهنه‌کار آمریکایی در جای دیگری از مصاحبه به تجربیات خود از رویارویی اتمی آمریکا و ایران پرداخت و گفت:‌ «وقتی 14 سال پیش، کار بر روی پرونده ایران را پیدا کردم، فکر می‌کردیم که با استفاده از تحریم‌های سخت و تهدید نظامی می‌توانیم آنها را مجبور کنیم که برنامه هسته‌ای خود را کنار بگذارند ولی حالا به این نتیجه رسیده‌ایم که تحریم‌ها ناموثر و نیروی نظامی ما ضعیف بوده است.»

وی افزود: «تحریم‌ها در یک دوره کوتاه اثرگذار هستند ولی ایران خیلی وقت است که آن دوره را گذرانده است.»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها