امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141612
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ مرد حکمت ، قهرمان ، پادشاه بشریت، رهبر صادق و شجاع از صفاتی بود که رسانه های رسمی ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ مرد حکمت ، قهرمان ، پادشاه بشریت، رهبر صادق و شجاع از صفاتی بود که رسانه های رسمی عربی به نقل از برخی مقامهای اروپایی و امریکایی درباره پادشاه متوفی عربستان بکار بردند. دیکتاتور مصر برای پادشاه مرده گریه کرد. اوباما از وی به عنوان رهبری صادق و شجاع نام برد و رئیس جمهور مصر ، نیز سفر خود را به نشست جهانی اقتصاد لغو کرد. رهبر جریان المستقبل از مرگ ملک عبدالله به عنوان یک فاجعه برای لبنان یاد کرد. شیمون پرز نیز او را مرد حکمت دانست.

البته باید گفت که بیشتر فضای رسانه ای ( نوشتاری و ماهواره ای ) منطقه در اختیار سعودی هاست و ریاض بیشترین سرمایه گذاری را در زمینه راه اندازی جریان های رسانه ای انجام داده است.

در حالی که برخی از رسانه های عربی مانند الحیات ، العربیه ، الجزیره ، العرب ، الزمان تلاش کردند تا چهره ای صلح طلب و قهرمان از پادشاه متوفی 90 ساله ارائه دهند اما دیدگاه مردم و کاربران عرب متفاوت از موضع گیری های سیاسی و رسانه ای بود.

یکی از کاربران عرب در روزنامه الاخبار چاپ لبنان با این عنوان با اشاره به آیه ای از قران نوشت : مااغنی عنه ماله و ماکسب ..مال و آنچه که به دست آورد او را بی نیاز نکرد. حسین قانصو " یکی از کاربران از لندن نیز در لحنی تمسخرآمیز و با کنایه و با اشاره به بی تفاوتی پادشاه متوفی در برابر اهانت به رسول اکرم و نیز کشتار کودکان غزه نوشت : خداحافظ ای صاحب جلال و شکوه ، ای حامی مسلمانان ، ای کسی که مسلمانان را از شر فقر و گرسنگی رها کرد و آنان را از تروریسم و تکفیر و استعمار نجات داد،! دانشگاهها را توسعه داد و در تمامی بلاد عربی با حکمت و عدل حکومت کرد و عراق و سوریه را از شر تروریست ها و تکفیری ها نجات داد و هیچگاه درباره حمایت از غزه بخل نورزید و همواره از ثروت عربستان برای قدس و بازسازی آن بهره گرفت؟؟!!

یکی از کاربران اهل مغرب در سایت المنار نوشت : از شرآن آسوده شدیم . او مرد در حالی که خون هزاران بیگناه بر گردنش بود. خداوندا تمامی ال سعود را به وی ملحق کن. سایت مصری مرصد با اشاره به دیدگاه شهروندان مصری در فیسبوک نوشت : عبد الرحمن زیدان یک فعال مصری گفته است که دشمن انقلاب های عربی و حامی اسرائیل مرد امیدوارم که خداوند با عدالت خود او را مجازات کند . محمود رزق نوشت : خداوند این مرگ را سرآغاز مرگ دیکتاتورهای عرب قرار دهد.

عمر محمود گفته بود که خداوندا ، بنده تو ملک عبدالله تمام دارایی هایش را در راه مرگ مسلمانان و کشتار آن و مبارزه با اسلام بکار برد ، او را به سختی در شب قبر و قیامت مجازات کن. ابراهیم احمد یکی دیگر از کاربران عرب نیز با اشاره به رنجهایی که عربستان به ملتهای اسلامی داده است نوشت : امروز فلسطینی ها خوشحال هستند ، چراکه پادشاه آرمان آنان را فروخت و سوری ها خوشبخت هستند چراکه پادشاه آنان و خانواده هایشان را به نابودی کشاند و عراقی ها می خندند چون به کشورشان خیانت کرد و برخی گریه می کنند چون به سگ هایشان غذا می داد.

سایت عربی 21 در خبری نوشت که پادشاه عربستان در حالی مرد که 5 کشور عربی را در بحران نگاه داشت و بحران اقتصادی نیز کشور وی را بعد از کاهش بهای نفت فرا می گیرد و نخستین باری است که عربستان با کاهش بودجه مواجه خواهد.

یحیی عسیری یک فعال سعودی مقیم لندن نیز در شبکه اجتماعی نوشت: پادشاه مرد و در غیاب مردم ، سلمان پادشاه شد و کسی که نپذیرد ، خارجی است.اشاره این کار بر عرب از خارجی منظور کسی است که از دین خارج شده است.

یکی دیگر از کاربران عربی نیز نوشت: سوری ها آسوده اند، عراقی ها شادمانند، مصری ها متبسم و فلسطینی ها خرسند.

انتهای پیام/ش

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها