امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14163
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۳
تعداد بازدید: 74
سید ضیاءالدین دری در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره درباره ویژگی‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم گفت: وزیر باید فردی جامع ...

سید ضیاءالدین دری در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره درباره ویژگی‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم گفت: وزیر باید فردی جامع الشرایط باشد و ترجیحا خوب است دست‌‌اندرکار عرصه فرهنگ باشد. به طور مثال در حوزه  کتاب فعال باشد و کتاب چاپ کرده باشد و اثری داشته باشد تا در سطح بین المللی روی آن بتوان حساب کرد.

وی در ادامه توضیح داد: وزیر در داخل کشور هم باید  اشراف کامل به حوزه و معاونت‌های مختلف وزارتخانه داشته باشد تا بتواند از آدم‌های توانمند در عرصه مدیریت‌ بهره بگیرد متاسفانه در دوره های مختلف ما افراد ناتوان در عرصه مدیریت را شاهد بودیم .

دری در ادامه  گفت: امیدواریم  در دولت آقای روحانی وزیری برای ارشاد تعیین شود که بتواند در فضای حاکم بر فرهنگ کشور و سینمای مملکت  که متاسفانه کلا ویران شده است، درست عمل کنیم.

مدیریت سینما برعهده سینماگر نباشد

وی درباره انتخاب مدیر در حوزه سینما گفت: در حوزه مدیریت سینما باید  فردی  حضور پیدا کند که  سینما‌گر نباشد. بهتر است مدیری معاونت سینمایی را برعهده بگیرد که باسواد باشد اما از جنس سینماگران نباشد زیرا با حضور وی ناخودآگاه فضای ناامنی حاکم  می‌شود و رانت‌خواری‌ها و سوء استفاده‌ها آغاز می‌شود.

مدیران میانی باید به کارشان علاقمند باشند

دری درباره انتخاب مدیران میانی نیز گفت: مدیران میانی باید با انگیزه باشند و به کارشان علاقمند باشند . مدیر همان اندازه باید به کارش علاقمند باشد که فیلمساز به اثرش علاقمند است. نباید  مدیرانی در این حوزه انتخاب شوند که از سر رفع تکلیف کار را ببینند و پست‌های باقی‌مانده را به دست آورند.

وی در خاتمه تاکید کرد: باید در انتخاب مدیران در عرصه فرهنگ و هنر دقت نظر شود و جلوی رانت‌خواری و سوءاستفاده‌ها گرفته شود.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها