امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141641
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بنابر اعلام دادستانی فرانکفورت و کاسل، پلیس آلمان روز پنج‌شنبه خانه‌های 3 ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بنابر اعلام دادستانی فرانکفورت و کاسل، پلیس آلمان روز پنج‌شنبه خانه‌های 3 مظنون به عضویت در گروه‌‌های تکفیری در شهر کاسل واقع در ایالت هسن را بازرسی کرد. این افراد در فاصله سنی 19، 22 و 23 ساله متهم شده‌اند که در آلمان از اقدامات تکفیری‌ها در سوریه حمایت کرده‌اند و قصد داشتند که به این کشور سفر کنند تا همراه تکفیری‌ها با دولت سوریه بجنگند. این افراد اتباعی با ملیت‌های تونسی، ترکی و اروپای شرقی هستند.

خبرگزاری آلمان نوشت که وسایل این افراد از جمله رایانه تفتیش شد. با این حال آنها دستگیر نشده‌اند چرا که مدرکی دال بر اینکه آنها قصد داشتند حمله‌ای در آلمان ترتیب دهند به دست نیامده است.

پیش از این و به خصوص پس از حمله اخیر به دفتر نشریه شارلی‌ابدو در فرانسه، ضمن افزایش تدابیر امنیتی در آلمان، خانه‌های مظنونین به اقدامات تروریستی هم تفتیش شده بود.

بر اساس آمارهای منتشر شده، بخش بزرگی از اعضای گروه‌های تروریستی فعال در سوریه و عراق را اتباع کشورهای اروپایی تشکیل می‌دهند. خبرگزاری فرانسه آبان‌ ماه امسال اعلام کرد تاکنون بین 3500 تا 4000 نفر از اتباع کشورهای مختلف اروپایی، از جمله آلمان، انگلیس و فرانسه برای پیوستن به گروه‌های تروریستی، به خاورمیانه سفر کرده‌اند. (+)

همین امر موجب شده تا اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای اروپایی به بهانه مبارزه با تهدید ناشی از بازگشت این افراد، تدابیر ویژه‌ای از جمله تشدید نظارت و تقویت برنامه‌های جاسوسی را در دستور کار قرار دهند.

انتهای‌پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها