امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141650
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، کمیته امنیت و دفاع در پارلمان عراق تاکید کرد که شواهد و مدارک، ارائه کمک‌های نظامی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، کمیته امنیت و دفاع در پارلمان عراق تاکید کرد که شواهد و مدارک، ارائه کمک‌های نظامی ائتلاف بین المللی به تروریست های داعش از طریق هواپیما را تایید می‌کند.

«حاکم الزاملی»، رئیس کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق گفت: این کمیته بیش از یک بار اقدام هواپیماهای آمریکایی در فروریختن سلاح‌های پیشرفته برای داعش از جمله سلاح‌های ضد هواپیما را تایید کرده و کمیته تحقیقی هم تشکیل داده که در حال تحقیق در این خصوص است.

وی افزود: کمیته امنیت و دفاع از دولت بغداد خواسته است در این باره احساس مسئولیت کند و همه ارکان دولتی عراق موضع واحدی برای ممانعت از تکرار جرایم هواپیماهای ائتلاف بین المللی در حمایت از گروه‌های تروریستی و فراهم کردن شرایط برای کشتار بیش‌تر ملت عراق اتخاد کنند.

الزمالی تصریح کرد:کمک‌های آمریکا به داعش دروغ این کشور را که ادعای مبارزه با تروریسم می کند، برملا کرد در حالی که اصلا داعش ساخته دست آمریکاست و آمریکا برای نابودی آن به منطقه نیامده است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امنیت و دفاع پارلمان اسناد و اطلاعات و همچنین شواهد افسران ارتش و فرزندان گردان های دفاع مردمی درباره کمک‌های هواپیماهای ائتلاف به داعش را جمع آوری می‌کند، گفت: این کمک‌ها به دولت بغداد که باید تحقیق درباره این امور را آغاز کند، ارائه می شود تا اقدامات لازم را برای حفاظت از آسمان عراق به عمل آورد.

الزاملی از سکوت دولت العبادی در قبال جرایم آمریکا در عراق ابراز تاسف کرد و گفت:این در حالی است که آمریکا بر اساس توافقنامه امنیتی باید آمریکایی‌ها را به سلاح و مهمات تجهیز کند بنابراین اعتماد به آمریکا در مبارزه با تروریسم خیال باطل است و عراقی‌ها باید بر خود تکیه کنند و دولت و پارلمان میزان جرایم آمریکا و ائتلاف بین المللی در کمک به داعش را معلوم کند.

«ماجد الغراوی» نماینده پارلمان عراق نیز پیش از این تاکید کرد: آمریکا به بهانه تشخیص ندادن مواضع ارتش عراق و مواضع داعش برای جنگجویان این گروه سلاح پرتاب می‌کند و با ادعای خود به دنبال تحریف واقعیت است

الغراوی افزود:این در حالی است که آمریکا تجهیزات پیشرفته از جمله ماهواره‌هایی در اختیار دارد که می تواند با آنها مواضع داعش را شناسایی کند.

وی تاکید کرد: این مسئله بارها تکرار شد و به تهدید خطرناکی برای امنیت و سلامت نیروهای مسلح عراق تبدیل شده است؛ همه از فریبکاری آمریکا آگاهی دارند و می دانند واشنگتن زمینه حضور داعش را در عراق فراهم کرد تا بتواند پایگاه‌های نظامی در مناطق غربی عراق احداث کند. آمریکا برای رسیدن به این هدف بود که جنگ در عراق را طولانی می‌کرد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار