امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14166
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۴
تعداد بازدید: 112
احمد بخشایش اردستانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ...

احمد بخشایش اردستانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص انتخابات ایران گفت: سازوکار انتخابات در ایران یکی از سالم‌ترین و شفاف‌ترین انواع انتخابات است که امکان تقلب در آن وجود ندارد. تنها ممکن است تخلفی بین 2 تا 5 درصد را شاهد باشیم که این میزان در همه جای دنیا امکان پذیر است.

وی با اشاره به دلایل پیروزی روحانی در انتخابات یازدهم یادآور شد: ‌معمولاً هر جریان سیاسی در کشور 2 دور در قدرت است که در دنیا نیز چنین می‌باشد.

این نماینده مجلس دلیل دوم را اشتباه اصولگرایان در سال جاری خواند که مانند اصلاح طلبان در دوره گذشته ائتلاف نکردند و افزود: مردم اشتباهات احمدی‌نژاد را به پای اصولگرایان نوشتند و به همین دلیل به جریان دیگر متمایل شدند.

اردستانی با اشاره به بازتاب‌های بین‌المللی این انتخابات نیز گفت: غرب به خوبی می‌داند که مردم ایران علاقمند به مشارکت در نظام‌شان هستند، اما با استانداردهای دوگانه با کشورمان برخورد کردند و تلاش می‌کنند این طور القا کنند که در ایران دموکراسی وجود ندارد.

وی ادامه داد: آرزوی مردم خاورمیانه و جهان عرب این است که مانند ایران انتخاباتی سالم داشته باشند تا بتوانند مقاماتشان را خودشان انتخاب کنند.

این نماینده مجلس با اشاره به تحولات منطقه که مردم به دنبال کنار زدن دیکتاتورها و گردش سالم قدرت هستند، یادآور شد: اساس الگوی بیداری اسلامی که گردش قدرت است، در ایران وجود دارد و جمهوری اسلامی می‌تواند الگوی مناسبی برای تحولات منطقه باشد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار