امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141673
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمعه، سوم بهمن ماه، برای نخستین بار تمام سالن‌های این جشنواره فعال و شاهد اجرای 10 نمایش صحنه‌

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمعه، سوم بهمن ماه، برای نخستین بار تمام سالن‌های این جشنواره فعال و شاهد اجرای 10 نمایش صحنه‌ ای و رادیویی می‌شوند. هفت اثر خیابانی هم در محوطه تئاتر شهر، برج میلاد و باغ هنر اجرا خواهند شد.

نمایش‌های صحنه‌ای

در تالار اصلی تئاتر شهر، نمایش «کودک وحشی» به نویسندگی برونو کستن و کارگردانی مری پرووانس از فرانسه، دومین روز اجرای خود را پشت سر خواهد گذاشت. این نمایش در ساعت 20 به صحنه خواهد رفت.

نمایش «تقدیر بازان» به نویسندگی هاله مشتاقی‌نیا و کارگردانی سیما تیرانداز نیز در دو نوبت 18:30 و 20:30 در تالار چهارسو برای مخاطبان اجرا خواهد شد.

تماشاخانه سنگلج با نمایش «شیرین به روایت امروز» در دو نوبت 17 و 19 میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. نویسندگی این نمایش بر عهده چیترا نادری است و محمد شهبازی کارگردانی آن را بر عهده داشته است. «شیرین به روایت امروز» از کرج و در بخش مرور تئاتر ایران حضور یافته است.

نمایش «به کفشات نگاه کن» نیز که در بخش مرور جشنواره حضور دارد، در تالار هنر در دو نوبت 17 و 19 به صحنه خواهد رفت. منوچهر اکبرلو متن این نمایش را نوشته و حمیدرضا حاجی‌ملاحسینی کارگردانی آن را به عهده داشته است.

تالار حافظ با «نمایش کابوس زنی در خواب» در سومین روز جشنواره به استقبال مخاطبان خواهد رفت. این نمایش به نویسندگی اورنگ نارکی و کارگردانی مسلم نارکی از گچساران در این جشنواره حضور دارد.

تماشاخانه ایرانشهر نیز با دو نمایش میزبان تماشاگران خواهد بود. «چهار نمایشنامه منتسر نشده از مهران صوفی» به نویسندگی و کارگردانی میلاد محمدی در دو نوبت 17 و 19:30 در تالار استاد ناظرزاده کرمانی به صحنه خواهد رفت.

نمایش «کمپلکس اودیسه» نیز به نویسندگی و کارگردانی فیلکس میتاس اُت از آلمان، دومین روز اجرای خود را تالار استاد سمندریان تجربه خواهد کرد. این نمایش در دو نوبت 18 و 21 به صحنه خواهد رفت.

تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان هم با نمایش «قصر» به نویسندگی و کارگردانی آرمین جوان در ساعت‌های 17 و 19:30 به استقبال تماشاگران خواهد رفت.

تماشاخانه مهر حوزه هنری با نمایش «صورت به صورت» به نویسندگی سیاوش طهمورث و کارگردانی محمدرضا درند از کرمانشاه میزبان مخاطبان خود خواهد بود. این نمایش در دو سانس 16 و 18 به صحنه می‌رود.

تماشاخانه باران هم اولین اجرای خود در جشنواره سی‌و‌سوم را با نمایش «نمایشگاه لودلو» تجربه خواهد کرد. متن این نمایش از لند فورد ویلسن است که برای اولین بار نمایشی از او در ایران اجرا می‌شود. کارگردانی این نمایش را مهدی ضیاء چمنی از مشهد بر عهده داسته است. تماشاخانه باران در دو نوبت 16 و 18 میزبان مخاطبان خواهد بود.

نمایش‌های خیابانی و رادیویی

محوطه مجموعه تئاتر شهر در سومین روز از جشنواره میزبان چهار نمایش خیابانی خواهد بود. نمایش «ناکو» به کارگردانی محمد مظفری از بوشهر در ساعت 16 برای مخاطبان اجرا خواهد شد. نمایش «درخت جان» به کارگردانی محمود فرضی‌نژاد از سیاهکل در ساعت 16:30، نمایش «نوا» کار محسن اردشیر از آمل در ساعت 17 و نمایش خیابانی «آقای سیگار» به کارگردانی علی‌اصغر خطیب‌زاده از دامغان در ساعت 18 در همین محوطه به استقبال تماشاگران خواهند رفت.

باغ هنرمندان نیز شاهد اجرای دو نمایش «قصه نقش» به کارگردانی سعید کاظمیان از گنبد کاووس در ساعت 16 و «پرس سیور» به کارگردانی مجتبی مرادی از کرمانشاه در ساعت 16:30 خواهد شد.

نمایش رادیویی «آن روز همه می‌خندند» به نویسندگی رضا چهره‌نگار و کارگردانی مهدی مقدم از فارس نیر در مدت زمان 30 دقیقه اجرا خواهد شد. تهیه‌کنندگی این اثر نماشی بر عهده حمیدرضا پورعلی‌محمد بوده است.

سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با دبیری اردشیر صالح‌پور تا 12 بهمن ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها