امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141690
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا رضاداد ضمن بازدید از استودیو بهمن به تغییرات ایجاد شده در فضای این موسسه اشاره کرد و با ذکر یاد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا رضاداد ضمن بازدید از استودیو بهمن به تغییرات ایجاد شده در فضای این موسسه اشاره کرد و با ذکر یاد مرحوم بهنام گفت: استودیو بهمن در چند سال آخر حیات مرحوم بهنام با تغییرات رو به رشدی مواجه شده و این امر نوید بهبود در بازسازی مناسبتر فیلم‌ها را می‌دهد چراکه این استودیو دارای تجهیزات پیشرفته و مدرن برای صداگذاری و خدمات فنی فیلم‌ها است.

سپس در استودیو بهمن با ذکر خیر مرحوم مسعود بهنام صدابردار و صداگذار پیشکسوت سینمای ایران از تغییرات ایجاد شده در این استودیو قدردانی نمود.

بهمن اردلان که مدیریت ان استودیو را بر عهده دارد توضیحاتی درباره بخش های اضافه شده به استودیو داد و دقایقی از فیلم رخ دیوانه به کارگردانی ابوالحسن داودی با حضور داودی مورد بازبینی قرار گرفت و سپس دقایقی در خصوص رشد کیفیت برگزاری جشنواره با این کارگردان پرداخت.

رضاداد در این بازدید از اتاق اصلاح رنگ فنی فیلم‌ها که عوامل بازسازی آثار، مشغول اصلاح رنگ فیلم «رخ دیوانه» ساخته ابوالحسن داودی بودند به بهبود کیفیت در کنترل رنگ‌ها اشاره کرد و افزود: پیشرفت تکنولوژی کمک زیادی به دیده شدن فیلم ها کرده است و این اتفاق باید روز به روز پررنگ تر شود.

وی در این استودیو با ابوالحسن داودی کارگردان «رخ دیوانه» به گفتگو پرداخت.

براساس این گزارش، در ادامه دبیر جشنواره فیلم فجر از لابراتور آریا نیز بازدید کرد و در اتاق اصلاح رنگ این لابراتوار با اشاره به زحمات و تلاش‌های این مجموعه گفت: به دلیل اینکه تا جشنواره فجر زمان زیادی باقی نمانده لابراتوارها روزهای شلوغی را سپری می کنند که باید از تمام عوامل استودیوها بابت زحمات شبانه روزی شان قدردانی کرد.

وی همچنین به گفتگو با مهدی جعفری و فرشاد محمدی فیلمبرداران حاضر در جشنواره امسال پرداخت.

وی ادامه داد: نگرانی‌های سینماگرانی که فیلم‌هایشان در جشنواره حضور دارد در لابراتوارها دیده می شود که پیگیر آماده شدن فیلم‌هایشان هستند تا در زمان برگزاری جشنواره آرامش خاطر داشته باشند.

رضاداد ضمن بازدید از بخش‌های جدید این استودیو در جریان چگونگی بازسازی آثار قدیمی تر سینمای ایران قرار گرفت و بخش هایی از دو نسخه بازسازی شده و بازسازی نشده فیلم «آن شب که باران آمد» و فیلم «خانه خدا»  را که در حال بازسازی بود دید.

 در این استودیو فیلم «دوران عاشقی» مراحل آماده سازی را سپری می کرد.

سپس در استودیو آریا از زحمات همکاران این استودیو قدردانی کرد و با علیرضا رئیسیان و علیرضا برازنده کارگردان و فیلمبردار دوران عاشقی به گفتگو نشست و از مراحل اصلاح رنگ وآماده سازی فیلم های باقیماند در این استودیو بازدید کردد.

دبیر سی و سومین جشنواره فیلم فجر از استودیو روشنا نیز بازدید کرد که در این استودیو 8 فیلم مراحل فنی آماده سازی، اصلاح رنگ و صداگذاری آنها به اتمام رسیده بود. 8 فیلم از فیلمهای جشنواره حاصل تلاش استودیو روشناست که رضاداد در این بازدید در جریان مراحل نهایی فیلم های این استودیو قرار گرفت.

دو فیلم «طعم شیرین خیال» ساخته کمال تبریزی و «بوفالو» به کارگردانی کاوه سجادی حسینی در این استودیو مراحل فنی را پشت سر می گذارند.

رضاداد در پایان این بازدیدها گفت: خوشبختانه امسال با اعلام زودتر فیلم ها به مشکل خاصی برنخورده ایم سه فیلم از زمان بندی و پیش بینی ما عقب تر هستند که امیدواریم روزهای آتی به برنامه برسند تا جدول نمایش نهایی پس از دریافت نسخه همه فیلم ها و اطمینان از آماده بودنشان در زمان نمایش جشنواره چاپ و توزیع شود.

وی افزود: امیدواریم در روزهای آتی نیز بتوانیم به سایر مراکز پشیبانی و لابراتوارها سر بزنیم و به همه همکاران این بخش ها از نزدیک خسته نباشید بگوییم.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها