امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141700
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 15
مهدی فضائلی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره پیام مهم ولی امر مسلمین جهان خطاب به

مهدی فضائلی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره پیام مهم ولی امر مسلمین جهان خطاب به جوانان غربی و آمریکایی، به نامه امام خطاب به گورباچف اشاره کرد و اظهار داشت: نامه حضرت امام و نامه اخیر رهبر معظم انقلاب تفاوت‌هایی با یکدیگر دارد که بسیار معنادار است.

فضائلی با اشاره به اینکه اقدامات رئیس‌جمهور وقت شوروی منجر به تحولاتی در شوروی و فروپاشی مارکسیسم شد، ادامه داد: امام (ره) به این امید که دعوت گورباچف به توحید و باز شدن دریچه معرفت به سمت اسلام بتواند در جهت‌گیری شوروی تاثیرگذار باشد آن نامه را نوشتند و با آن تشریفات خاص ارسال کردند؛‌ اما نهایتاً شوروی مسیر دیگری طی کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد:‌ مقام معظم رهبری نیز در نامه‌ای که خطاب به جوانان اروپا و آمریکا نوشتند، تصریح کردند با توجه به اینکه سیاستمداران غربی تعمداً مسیر دیگری را انتخاب کرده‌اند آنها نمی‌توانند مورد خطاب این نامه باشند از این رو دلیل انتخاب جوانان برای ارسال این پیام این است که ضمیر آنها پاک‌تر و نسبت به پذیرش کلام حق بی‌غل و غش‌تر هستند.

وی افزود:‌ با توجه به کیفیت انتخاب سران دولت‌ها نمی‌توان انتظار داشت با این نامه‌ها تاثیری در آنها ایجاد شود اما با نامه‌نگاری و پیام دادن به جوانان می‌توان امید داشت که دریچه‌ای جدید به سمت آنها باز شود و از فشار و انحصار تبلیغاتی رسانه‌ها خارج شود.

فضائلی در خصوص تاثیرات پیام رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان غربی و‌ آمریکایی اظهار داشت: تاثیرات این پیام در خود این نامه مستتر است، بعد از فروپاشی بلوک شرق، غرب با توجه به مجموع سیاست‌های خود باید دشمنی را به مردم خود معرفی می‌کرد چرا که خیلی از اقدامات کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا با توجه به همین دشمنی است که تعریف کرده‌اند.

این کارشناس مسائل سیاسی به کتاب هانتینگتون و بحران هویت در آمریکا اشاره و تصریح کرد: یکی از مسائلی که او بر روی آن دست می‌گذارد ارائه و معرفی دشمن برای مردم آمریکاست و این امر در معادلات داخلی آنها نقش دارد، لذا با توجه به این اصل، بعد از فروپاشی مارکسیسم آنها به دنبال جایگزینی برای این دشمن بودند.

وی بر همین اساس یادآور شد: با توجه به اینکه اسلام به برکت انقلاب اسلامی وارد مرحله جدیدی شده بود و آنها این دغدغه را داشتند که اسلام به عنوان یک تمدن جدید سربرآورد، پروژه اسلام‌هراسی را آغاز و تشدید کردند.

فضائلی به تردیدها پیرامون حادثه 11 سپتامبر و مشکوک دانستن آن پرداخت و به رفتار رسانه‌های غربی و آمریکایی درباره اسلام اشاره کرد و ادامه داد: نهایتا حرکت‌های اخیر در فرانسه و وقایع مشابه نشان دهنده این است که جریان اسلام‌هراسی با سرمایه‌گذاری بسیار جدی سیاسی و رسانه‌ای غرب دنبال می‌شود و در این شرایط بخش قابل توجهی از افکار عمومی غرب و آمریکا همین جوانان هستند که در پی این تبلیغات اسلام به آنها دینی خشن و جنایتکار معرفی می‌شود.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به نظرسنجی‌های مداوم دولت‌های غربی از مردمان خود درباره اسلام و مسلمین برای سنجش میزان موفقیت پروژه اسلام‌هراسی گفت: متاسفانه آنها در این اسلام‌هراسی موفق بودند و روند نگرانی مردم غرب از اسلام درصد بالایی دارد از این رو مقام معظم رهبری جوانان غربی را مورد خطاب قرار دادند.

وی افزود:‌ ایشان نه به عنوان مرجع تقلید یا رهبر سیاسی یک کشور قدرتمند بلکه با یک نگاه کاملا بی‌طرفانه از آنها خواستند که اسلام را از سرچشمه آن و نه تبلیغات دروغین به دست آورند و به قرآن و سابقه تمدن اسلامی مراجعه و سپس بی‌طرفانه درباره واقعیت اسلام قضاوت کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها