امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141705
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 83
علیرضا قلمبر دزفولی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص کاهش اخیر قیمت نفت و در نتیجه کاهش ...

علیرضا قلمبر دزفولی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص کاهش اخیر قیمت نفت و در نتیجه کاهش درآمدهای نفتی دولت و راه های جایگزین برای جبران درآمدهای نفتی در بودجه سال 94، اظهار داشت: روش های جایگزینی درآمد دولت را باید به دو بخش صادرات برای جایگزینی درآمدهای نفتی و حصول درآمد برای دولت از راه درآمدهای غیرنفتی تقسیم کرد.

وی با اشاره به جایگزین های درآمدهای حاصل از نفت، گفت: جایگزین درآمدهای نفتی حتما باید صادراتی باشند تا ارزآوری نفت را برای کشور جبران کنند. در این باره یکی از موضوعاتی که پتانسیل کافی برای آن در ایران وجود دارد ارائه خدمات در حوزه نرم‌افزار و برنامه کاربردی به کشورهای همسایه و دیگر کشورها است که توان قابل ملاحظه ای در این حوزه در کشور وجود دارد و در خارج کشور نیز این محصولات مشتری دارند.

مدیرعامل اپراتور دوم تلفن همراه با تاکید بر اینکه آرام‌آرام کشور باید از ارائه خدمات نفتی به سمت خدمات دانش‌بنیان تغییر جهت دهد، گفت: در این راه احساس می‌کنیم یکی از بسترهای مفید می‌تواند شبکه‌های پهن باند و پر سرعت باشد. در این مسیر شبکه های پرسرعت نسل های بالاتر، می تواند ارتباط یک دانشجوی مبتکر به شبکه جهانی و عرضه خدمات به دنیا را تسهیل کند که در مجموعه این زنجیره خدمت هزینه پهنای باند درصد ناچیزی را تشکیل می‌دهد و دسترسی های داخلی نیز بی نیاز از پهنای باند بین الملل هستند.

وی تصریح کرد: همچنین تجربه دیگر کشورها نیز نشان می‌دهد پهنای باند باعث افزایش GDP (تولید ناخالص ملی) می شود و امیدواریم در ایران نیز بتوانیم بعد از گذشته یک تا دو سال دیگر آمارهایی از تأثیر پهنای باند و دسترسی پرسرعت بر تولید ناخالص ملی ارائه کنیم.

مدیرعامل اپراتور دوم تلفن همراه همچنین با اشاره به محور دوم جبران درآمدهای دولت، تصریح کرد: پروژه هایی مانند اپراتورهای تلفن همراه از روش های درآمدزایی برای دولت هستند. برای مثال اپراتور دوم تلفن همراه از زمان فعالیت خود تاکنون به صورت مستقیم 12 هزار میلیارد تومان به دولت پرداخت کرده و مجموع درآمدهای مستقیم و غیر مستقیم دولت از محل این پروژه 20 هزار میلیارد تومان بوده است که در شرایطی که به دلیل کاهش قیمت نفت، درآمدهای دولت کاهش پیدا کرده این مبالغ در کنار درآمدهای مالیاتی و درآمدهای این چنینی، بازوی قدرتمندی برای دولت به حساب می آیند که توسعه آنها به منزله توسعه درآمدهای دولت است. 

انتهای پیام/آ

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها