امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141718
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامرضا مصباحی مقدم در برنامه مناظره لایحه بودجه 94 گفت: قرار بود بودجه مبتنی بر عملکرد ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامرضا مصباحی مقدم در برنامه مناظره لایحه بودجه 94 گفت: قرار بود بودجه مبتنی بر عملکرد ارائه شود، اما از این جهت فعلاً لایحه بودجه فاقد چنین وضعی است.

وی افزود: دولت برخلاف قانون برنامه پنجم و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی سهم صندوق توسعه ملی را 12 درصد در سال آینده کاهش داد و همان رقم کف 20 درصد از درآمد نفتی را برای این صندوق پیشنهاد کرده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تأکید کرد: دولت قرار بود به طرح‌های عمرانی توجه ویژه‌ای داشته باشد و طرح‌های جدیدی در لایحه بودجه تعریف نکند.

مصباحی‌مقدم افزود: مقایسه لایحه بودجه با عملکرد سال جاری نشان می‌دهد بودجه عمومی دولت از 180 هزار میلیارد تومان عملکرد سال جاری برای سال آینده با یک جهش غیرعلمی به 224 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی افزود: قرار بود اتکای بودجه به نفت کاهش پیدا کند که از لحاظ ظاهری کاهش دارد، ولی به صورت واقعی کاهش ندارد.

مصباحی‌مقدم افزود: حمایت از ضعفا در پرداخت یارانه نقدی بیشتر مانند مشمولان کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی مدنظر دولت نبوده است و پرداخت یارانه به صورت یکسان پیشنهاد شده است.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها